Як зберегти здоров'я у складному техногенному світі
Як ми всі знаємо, у життєвого укладу кожної епохи були свої особливості. Наукові відкриття, технічні новинки, загальний рівень розвитку суспільства змінювали життя кожного з нас поступово, але, як здавалося до деякого моменту, в кращу сторону. Побутове життя ставало все менш клопітким і трудомістким завдяки пральним машинам, новим миючим засобам, будівельним технологіям. Їжа почала зберігатися довше і в більш придатних для цього умовах. Наші міста і будинки стали гігієнічніше завдяки відкриттю і початку масового виробництва антибіотиків. Наша праця стала легше завдяки комп'ютеру. Нарешті, виробленої на основі нових технологій їжі почало вистачати на всіх, тому що вона подешевшала і почала вироблятися у великому надлишку.
Так, світ сильно змінився, а ми – слідом за ним. І в міру поглиблення цих змін ми стали помічати, що ніщо, як завжди, не ідеально. Що у кожної медалі є зворотна сторона і що, так би мовити, медаль нашого нинішнього способу життя теж не без вади.
Зокрема, високі технології забрали з життя нашого тіла дуже важливу для його нормального функціонування частину – фізичну активність. З іншого боку, запити й потреби для нашого динамічного життя тільки ростуть. А значить, зростає і число завдань, які нам потрібно зробити за годину, за день, за все життя.
Читайте також:
Чому ходьба в Карпатах-одна з кращих вправ для здоров'я?
Біоенергетична гімнастика в Карпатах. Поради курортної медицини
Ароматерапія в Карпатах. Цілющі властивості запахів рослин
Скандинавська ходьба в Карпатах, корисні, лікувальні властивості скандинавської ходьби
Медитація та рекреація (відновлення) у Карпатах. Прості вправи
І зараз вже навіть «полегшена» високими технологіями робота забирає у нас все більше не тільки робочого, а й особистого часу. А отже, у нас, крім необхідності, поступово скорочуються і можливості. Можливості повернути організму хоча б частину рухливості, яка йому потрібна.
Бо, будь ми зайняті хоч трохи менше, ми б напевно рідше лінувалися пробігтися вранці, сходити двічі в тиждень на тренування, почати харчуватися їжею більш здоровою, яка і вимагає більше часу на приготування... якби для кожної такої «акції» нам не потрібно було скорочувати час, виділений для інших, не менш важливих, справ, фізично здорових серед нас відразу б стало більше.
Постфактум ми часто шкодуємо, що зі здоров'ям і хворобами не можна вчинити, так само як з брудною білизною. Тобто скласти в барабан, натиснути «Пуск» і йти займатися іншими справами, поки технології зроблять все за нас.
Звичайно, наука і медицина теж відчувають, чого ми чекаємо і хочемо від них. Вони наполегливо шукають чи то еліксир вічної молодості, чи то медичний філософський камінь – ліки проти усіх хвороб... але поки ні те, ні інше не знайдено, ми залишаємося зі своєю проблемою наодинці. І змушені вирішувати її самі, без надії отримати путню пораду хоч від кого-небудь. На цьому грунті й виростають міфи про шкоду одного, користь іншого, неприпустимість третього…
У спробі примирити вічний дефіцит часу з необхідністю рухатися частіше й активніше ми намагаємося придумати такий варіант активності, щоб «долучити» до неї якомога більшу кількість м'язів. І щоб, одночасно, це не вимагало від нас нічого. Тобто ні особливих умов (спортклубу), ні особливих навичок (техніки, пластики рухів), ні особливих пристосувань (тренажерів, килимків, гантелей) бо кожен раз ми стикаємося з непереборною перешкодою – лімітом часу і звичайною лінню. І ми, зрозуміло, знову і знову відкладаємо похід куди-небудь, окрім найближчого магазину.
На наше щастя, активне довголіття в основі своїй - річ досить проста і достатньо гнучка, навіть звичайна ходьба на свіжому повітрі може додати нам безліч років активного життя. А з плином років всі ми починаємо розуміти: найдорожчий одяг, наймодніший у світі аксесуар і найпрестижніший атрибут для будь-якої людини - це в першу чергу добре здоров'я. А коли приходить це розуміння, вимоги іміджу досить швидко відходять на задній план.
Відмінний спосіб поліпшити здоров'я, доступний практично всім - ходьба.
Ходьба в Карпатах - це просто, безкоштовно, цікаво і найголовніше - корисно. Звичайна ходьба на свіжому повітрі в Карпатах сприяє:
* підтримці в тонусі більшості м'язів тіла;
* зміцненню м'язів живота, спини, сідниць, стегон;
* поліпшення рівноваги і координації рухів;
* виправлення і корекції постави;
* позитивного розв'язання проблем із зайвою вагою;
* зміцненню імунітету;
* поліпшенню травлення;
* прискоренню обмінних процесів;
* поліпшенню кровопостачання головного мозку;
* активації виведення токсичних речовин;
* зниження рівня холестерину;
* лікуванню остеохондрозу;
* оздоровленню суглобів і хребта;
* збільшення щільності кісткової маси;
* позитивному впливу на нервову систему;
* позбавлення від депресії та підйому настрою;
* кардіопротекту
* загальному омолодженню організму.
Щиро бажаємо Вам міцного здоров'я і казкового відпочинку у Карпатах!
Пам'ятайте! – здоров'я не можна купити, ним можна тільки розплатитися!