Цілющі властивості свіжих овочевих і фруктових соків.
Число сокових барів і "еліксир-кафе" в американських і європейських містах щороку зростає, і це наводить на думку, що вживання соків - новонабутий спосіб підтримки здоров'я. Насправді це лише повернення до витоків багатовікової практики оздоровлення, і в наш вік генномодифікованих, супер очищених, навантажених хімією продуктів «модне» захоплення натуральними соками доводиться якраз до речі.
Західні дослідження показують, що люди, які вживають в їжу велику кількість овочів і фруктів, мають на 50% менше шансів захворіти на онкологічні захворювання в порівнянні з тими, чиє меню містить мінімальну кількість свіжих плодів. Тому не дивно, що Національний інститут злоякісних утворень в США рекомендує вживати не менше 5 порцій свіжих овочів і 3 порцій свіжих фруктів щодня.
Фітохімічні речовини, мінерали, мікроелементи й вітаміни що містяться в овочах і фруктах, активно запобігають багатьом поширеним в наші дні хворобам, наприклад захворюванню серця, серцево судинної системи, а також в лікуванні астми, артриту, алергії…
Проте навіть сама дисциплінована людина навряд чи в змозі з'їдати таку кількість фруктів і овочів кожен день. Тоді, можливо, варто вживати їх у вигляді напоїв?
Смачні та легкі в приготуванні свіжовичавлені соки, коктейлі та домашні заморожені десерти забезпечать дітям і дорослим ті самі щодня необхідні 8 порцій фруктів і овочів.


Користь соків. Рекомендації курортної медицини Карпат.

При виробництві соку фрукти й овочі необхідно вичавити або подрібнити та вичавити, використовуючи соковижималку для відділення рідини від макухи. Зазвичай макуха викидається або використовується для приготування супів, бульйонів.


Легкість засвоєння. Рекомендації курортної медицини Карпат.

У сирих овочах і фруктах (а також в соках з м'якоттю) деякі ферменти, фітохімічні речовини, вітаміни А, С, Е - поряд з такими мінеральними речовинами, як залізо, мідь, калій, натрій, йод і магній, — залишаються в тяжкій клітковині й довго засвоюються організмом. Але якщо їх «звільнити» з клітковини, що міститься в м'якоті, ці поживні речовини проникають в клітини організму протягом 15 хвилин (в порівнянні з часом, який їм потрібно для засвоєння безпосередньо з м'якоті овоча або фрукта). Це економить енергію, необхідну для перетравлення, і дає організму сили для виведення шлаків і очищення, фізичної активності або для відновлення після хвороби.


Водний баланс. Рекомендації курортної медицини Карпат.

Клітини нашого організму складаються здебільшого з води, яка необхідна для його нормального функціонування, тому нам потрібно випивати як мінімум 8 склянок води в день. Свіжовичавлений сік, на відміну від кави, солодких газованих напоїв і алкоголю (які забирають воду з організму в процесі їх засвоєння), допомагає відшкодовувати втрату рідини організмом. При цьому соки є джерелом всіх необхідних вітамінів, мікроелементів, ферментів і фітохімічних речовин.
Крім того, соки покращують лужний баланс в організмі, тим самим підвищуючи імунітет і покращуючи метаболізм.


Функція очищення. Рекомендації курортної медицини Карпат.

Внаслідок того що в процесі приготування соку клітковина видаляється, сік надає проносний ефект (більш яскраво виражений у випадку з фруктовими соками), який допомагає позбавити організм токсинів. Детоксикація шлунково-кишкового тракту покращує фізичний і психоемоційний стан людини. Очищення також сприяє прискоренню метаболізму, а за допомогою дієти, заснованої на вживанні органічних продуктів, ви зможете нормалізувати вагу тіла.


Читайте також:

Гранат, фрукт довголіття. Рекомендації курортної медицини Карпат

Бобові - основний продукт харчування карпатських довгожителів

Батат. Корисні й лікувальні властивості звичайних овочів

Складові здоров'я і довголіття. Поради курортної медицини Карпат

Зелений чай. Лікувальні та корисні властивості. Курортна програма дієтичного харчування

Овочі, фрукти, зелень - не просто користь, а скоріше необхідність в нашому раціоні

Вишня. Корисні й лікувальні властивості звичайних продуктів

Буряк червоний. Лікувальні та корисні властивості

Помідор. Корисні й лікувальні властивості звичайних овочів. Рецепт

Абрикос. Корисні й лікувальні властивості звичайних фруктів

Баклажан. Корисні й лікувальні властивості звичайних овочів


Життєва сила. Рекомендації курортної медицини Карпат.

Сонце, насичуючи рослини енергією, активізує дію ферментів - особливих речовин білкової природи, що прискорюють перебіг всіх хімічних реакцій в клітинах. Їжа, що піддається тепловій або хімічній обробці, значною мірою їх втрачає, а при вживанні свіжих соків вони надходять в організм в повному обсязі, наділяючи людину життєвою силою.


Антиоксиданти. Рекомендації курортної медицини Карпат.

Лікарські рослини, фрукти та овочі багаті антиоксидантами, які нейтралізують вплив вільних радикалів, що є однією з причин пошкодження клітин, старіння і схильності до онкологічних захворювань.
Читайте список овочів і фруктів, що містять максимальну кількість антиоксидантів, у наступних статтях, підписуйтесь на новини нашого сайту.


Натуральні цукри. Рекомендації курортної медицини Карпат.

Цукор що міститься у фруктах і овочах незрівнянно корисніше рафінаду, в якому відсутні вітаміни, мінеральні речовини, ферменти та інші фітохімічні речовини. Свіжовичавлені соки дають організму таку ж кількість енергії, як випічка, цукерки та солодкі газованої води, проте не містять шкідливих хімічних речовин і жирів.


Хлорофіл. Рекомендації курортної медицини Карпат.

присутній тільки в рослинах хлорофіл має унікальну структуру, яка дозволяє йому посилити здатність організму відтворювати гемоглобін, який, своєю чергою, збільшує надходження кисню в клітини.