Особливості рибної ловлі в Карпатах. Ефективні насадки, наживки.

Приваблювання карпатських риб на гачок здійснюється за допомогою різного роду штучних та природних принад.
Штучні принади: категорія їх найпоширеніша серед рибалок-аматорів в Карпатах і обчислюється не однією сотнею різних видів блешень, «мормишок», штучно виготовлених комах (з волосся кіз, пташиних пір’їн, кольорових ниток, синтетики тощо).


Природні наживки тваринного походження для риболовлі в Карпатах.


Червоний перегнійний черв’як, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

що зустрічається в перегної, прілому сіні, опалому листі дерев, належить до числа улюбленої їжі більшості видів риб. В природних умовах Карпат він вкритий неприємним на смак слизом, який охороняє його від шкідливих бактерій грунту. Якщо у черв’ячницю поверх землі покласти шар кофейної гущі, а вже зверху черв’яків, то вони, проникаючи крізь гущу, залишаються без слизу. Зберігати їх взимку можна у ящиках, заповнених землею, перемішаною з листям дерев, підгодовуючи раз у декаду чи два тижні залишками вареної їжі. 


Дощовий черв’як, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

Досягає довжини 10 см і більше. Відшукують його після дощу на поверхні грунту вночі, з ліхтариком, або штучно розводять під матами соломи, у садку чи на городі, які щоденно поливають підсоленими залишками вареної їжі та водою. Ловиться на нього тільки велика риба.


Борозник (личинка хруща) природні наживки для риболовлі в Карпатах.

Жовто-білого кольору, завдовжки 6 см, зустрічається на гноєсховищах та в грунті, збирають його під час оранки. Наживлюють на гачок, відірвавши йому голову. Використовують для ловлі виключно великої карпатської риби.


Личинка волохокрильця (ручайник) природні наживки для риболовлі в Карпатах.

здебільшого зустрічається в невеликих заглибинах карпатських водойм на течії, де осідає сміття. З окремих шматочків сміття та піщинок ручайники будують собі хатки у вигляді чохлика, розірвавши який досвідчені карпатські рибалки добувають цю личинку - одну з найкращих наживок в Карпатах. Утримувати її можна на проточній воді у відерці для живців.


Мотиль (личинка комарика з родини хірономід) природні наживки для риболовлі в Карпатах.

Карпатськими рибалками визнаний за найефективнішу наживку зимової снасті для ловлі білої риби та окунів. Добувають його з мулу карпатських водойм, серед відмерлої водяної рослинності, досягає до 2-3 см довжини, зберігають його у вологій ганчірці.


Личинки бабок, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

Досягають розміру 3-4 см, зустрічаються серед підводної рослинності в малопроточних та непроточних карпатських водоймах біля самого дна, їх виловлюють густою підсакою з довгим (1,5-2 м) дерев’яним або металевим держаком.


Хрущ, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

з’являється, коли дерева в Карпатах починають вкриватись листям. Збирають його в Карпатах переважно вдень- струшуючи гілки клена, берези, насаджують на гачок через голівку, попередньо відірвавши верхні, жорсткі крильця.


Хлібний жук (кузька) природні наживки для риболовлі в Карпатах.

- менший за звичайного травневого хруща. Збирають його в Карпатах з колосся зернових (жито, пшениця). Насаджують на гачок, як і попереднього жука. 


Личинка жука-короїда природні наживки для риболовлі в Карпатах.

зустрічається під корою сухих дерев, має брудно-жовтий колір, виростає до 3 см, зберігається навіть взимку у пшеничному борошні в теплому приміщенні.


Метелики, мухи, бабки, коники природні наживки для риболовлі в Карпатах.

ловлять марлевим сачком у полі, використовують як наживку для ловлі карпатських риб нахлистовою вудкою (у коника слід відривати задні ніжки до колінця).

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

П'явки (слимакова, медична, ложнокінська) природні наживки для риболовлі в Карпатах.

зустрічаються в проточних та непроточних, але не задушних водоймах. Використовують їх для наживки у вивернутому стані.


Живородка (лужанка) природні наживки для риболовлі в Карпатах.

- це дрібний короткоспіральний молюск проточних карпатських водойм, використовують його  очищеним від панцира для наживки на гачок, а подрібненим підгодовують риб в місцях лову.


Черепашки, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

- двостулкові молюски проточних водойм, завдовжки до 12 см, їх можна знайти на піщаних мілинах, Очищене від стулок м’ясо наживляють на найбільші гачки для ловлі карпатських сомів.


Читайте також:

Карпатський піскар. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський короп. Корисні властивості. Рецепт карпатської кухні

Дика рибалка в Карпатах. Форель озерна і струмкова. Секрети дикої риболовлі

Карпатський жерех. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський короп. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський карась. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський вусач (вусань). Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський язь. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Яка риба водиться у карпатських природних водоймах

Найкращі природні фактори для дикої риболовлі у Карпатах

Рибалка у Карпатах. Рибні місця та рибна погода

Бойли для коропових, рецепти. Риболовля в Карпатах, на відпочинку, в походах


Риб’яче око, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

 вийняте з свіжої рибини і наживлене на гачок, використовується для ловлі карпатських окунів.

 

Опариш (личинка мухи) природні наживки для риболовлі в Карпатах.

- цей хробак завдовжки 1,5-2 см являє собою найкращі ласощі для більшості карпатських риб, його можна декілька днів зберігати в прохолодному місці у висівках в металевій або пластмасовій коробочці з маленькими отворами у кришці для проникання туди повітря.


Живці, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

- риб’яча молодь линків, миньків та дрібні види риб: піскар (пічкур), щипавка, в’юн тощо,  забезпечують рибалці ловіння великої хижої риби. Наживляють живців по-різному: настромлюють на гачок серед тіла під спинним плавцем; за обидві щелепи; протягують сталеву струну повідка крізь рот, кишечник і виводять в анальний отвір, де до повідка закріплюють основну снасть вудки, а гачок-двійник або трійник стирчить з ротової порожнини живця; або поводок протягують у протилежному напрямку, в такому випадкові гачок залишається під черевом живця.


Зелена жаба, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

- добра наживка для ловлі щук в Карпатах після їх нересту, а сом на неї ловиться в Карпатах протягом всього літа до глибокої осені.


Линючий річковий рак, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

 - улюблена їжа більшості великих риб, а на частинки рака, очищені від панцира, і особливо на шиїку добре ловиться переважно велика нехижа карпатська риба.
Вдалої риболовлі, багатого улову, щоб завжди клювало вам в Карпатах