Особливості рибної ловлі в Карпатах. Ефективні насадки, наживки.

Приваблювання карпатських риб на гачок здійснюється за допомогою різного роду штучних та природних принад.
Штучні принади: категорія їх найпоширеніша серед рибалок-аматорів в Карпатах і обчислюється не однією сотнею різних видів блешень, «мормишок», штучно виготовлених комах (з волосся кіз, пташиних пір’їн, кольорових ниток, синтетики тощо).


Природні наживки тваринного походження для риболовлі в Карпатах.


Червоний перегнійний черв’як, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

що зустрічається в перегної, прілому сіні, опалому листі дерев, належить до числа улюбленої їжі більшості видів риб. В природних умовах Карпат він вкритий неприємним на смак слизом, який охороняє його від шкідливих бактерій грунту. Якщо у черв’ячницю поверх землі покласти шар кофейної гущі, а вже зверху черв’яків, то вони, проникаючи крізь гущу, залишаються без слизу. Зберігати їх взимку можна у ящиках, заповнених землею, перемішаною з листям дерев, підгодовуючи раз у декаду чи два тижні залишками вареної їжі. 


Дощовий черв’як, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

Досягає довжини 10 см і більше. Відшукують його після дощу на поверхні грунту вночі, з ліхтариком, або штучно розводять під матами соломи, у садку чи на городі, які щоденно поливають підсоленими залишками вареної їжі та водою. Ловиться на нього тільки велика риба.


Борозник (личинка хруща) природні наживки для риболовлі в Карпатах.

Жовто-білого кольору, завдовжки 6 см, зустрічається на гноєсховищах та в грунті, збирають його під час оранки. Наживлюють на гачок, відірвавши йому голову. Використовують для ловлі виключно великої карпатської риби.


Личинка волохокрильця (ручайник) природні наживки для риболовлі в Карпатах.

здебільшого зустрічається в невеликих заглибинах карпатських водойм на течії, де осідає сміття. З окремих шматочків сміття та піщинок ручайники будують собі хатки у вигляді чохлика, розірвавши який досвідчені карпатські рибалки добувають цю личинку - одну з найкращих наживок в Карпатах. Утримувати її можна на проточній воді у відерці для живців.


Читайте також:

Карпатський піскар. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський короп. Корисні властивості. Рецепт карпатської кухні

Дика рибалка в Карпатах. Форель озерна і струмкова. Секрети дикої риболовлі

Карпатський жерех. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський короп. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський карась. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський вусач (вусань). Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський язь. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Яка риба водиться у карпатських природних водоймах

Найкращі природні фактори для дикої риболовлі у Карпатах

Рибалка у Карпатах. Рибні місця та рибна погода

Бойли для коропових, рецепти. Риболовля в Карпатах, на відпочинку, в походах


Мотиль (личинка комарика з родини хірономід) природні наживки для риболовлі в Карпатах.

Карпатськими рибалками визнаний за найефективнішу наживку зимової снасті для ловлі білої риби та окунів. Добувають його з мулу карпатських водойм, серед відмерлої водяної рослинності, досягає до 2-3 см довжини, зберігають його у вологій ганчірці.


Личинки бабок, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

Досягають розміру 3-4 см, зустрічаються серед підводної рослинності в малопроточних та непроточних карпатських водоймах біля самого дна, їх виловлюють густою підсакою з довгим (1,5-2 м) дерев’яним або металевим держаком.


Хрущ, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

з’являється, коли дерева в Карпатах починають вкриватись листям. Збирають його в Карпатах переважно вдень- струшуючи гілки клена, берези, насаджують на гачок через голівку, попередньо відірвавши верхні, жорсткі крильця.


Хлібний жук (кузька) природні наживки для риболовлі в Карпатах.

- менший за звичайного травневого хруща. Збирають його в Карпатах з колосся зернових (жито, пшениця). Насаджують на гачок, як і попереднього жука. 


Личинка жука-короїда природні наживки для риболовлі в Карпатах.

зустрічається під корою сухих дерев, має брудно-жовтий колір, виростає до 3 см, зберігається навіть взимку у пшеничному борошні в теплому приміщенні.


Метелики, мухи, бабки, коники природні наживки для риболовлі в Карпатах.

ловлять марлевим сачком у полі, використовують як наживку для ловлі карпатських риб нахлистовою вудкою (у коника слід відривати задні ніжки до колінця).

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

П'явки (слимакова, медична, ложнокінська) природні наживки для риболовлі в Карпатах.

зустрічаються в проточних та непроточних, але не задушних водоймах. Використовують їх для наживки у вивернутому стані.


Живородка (лужанка) природні наживки для риболовлі в Карпатах.

- це дрібний короткоспіральний молюск проточних карпатських водойм, використовують його  очищеним від панцира для наживки на гачок, а подрібненим підгодовують риб в місцях лову.


Черепашки, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

- двостулкові молюски проточних водойм, завдовжки до 12 см, їх можна знайти на піщаних мілинах, Очищене від стулок м’ясо наживляють на найбільші гачки для ловлі карпатських сомів.


Риб’яче око, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

 вийняте з свіжої рибини і наживлене на гачок, використовується для ловлі карпатських окунів.

 

Опариш (личинка мухи) природні наживки для риболовлі в Карпатах.

- цей хробак завдовжки 1,5-2 см являє собою найкращі ласощі для більшості карпатських риб, його можна декілька днів зберігати в прохолодному місці у висівках в металевій або пластмасовій коробочці з маленькими отворами у кришці для проникання туди повітря.


Живці, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

- риб’яча молодь линків, миньків та дрібні види риб: піскар (пічкур), щипавка, в’юн тощо,  забезпечують рибалці ловіння великої хижої риби. Наживляють живців по-різному: настромлюють на гачок серед тіла під спинним плавцем; за обидві щелепи; протягують сталеву струну повідка крізь рот, кишечник і виводять в анальний отвір, де до повідка закріплюють основну снасть вудки, а гачок-двійник або трійник стирчить з ротової порожнини живця; або поводок протягують у протилежному напрямку, в такому випадкові гачок залишається під черевом живця.


Зелена жаба, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

- добра наживка для ловлі щук в Карпатах після їх нересту, а сом на неї ловиться в Карпатах протягом всього літа до глибокої осені.


Линючий річковий рак, природні наживки для риболовлі в Карпатах.

 - улюблена їжа більшості великих риб, а на частинки рака, очищені від панцира, і особливо на шиїку добре ловиться переважно велика нехижа карпатська риба.
Вдалої риболовлі, багатого улову, щоб завжди клювало вам в Карпатах