Франція. Карнак-кам'яний музей. Містичні місця Європи.
Місця які слід відвідати українському туристу.
Карнак-загадкові мегаліти епохи давніх друїдів.
Знаходяться вони всього у кількох кілометрах від моря, а значить, ви зможете поєднати спокійний огляд мегалітів з відпочинком на популярному і сучасному приморському курорті Франції.
Ряди менгірів в Карнаку, що складаються приблизно з 2000 мегалітів - стоячих каменів, які простягнулися більш ніж на 4 км на північ від міста, є однією з найважливіших доісторичних пам'яток Франції і в Європі, що виникла набагато раніше палацу Кноссос, єгипетських пірамід, Стонхенджа або великих єгипетських храмів з однойменного міста Карнак (Karnak) в Єгипті.
Карнак у Франції - місце сили, магічне місце, карнакские камені розбурхують уяву мандрівників більше, ніж пляжі і море Франції. Туристи порівнюють природні пам'ятники з "кам'яним архівом" в Стародавньому Єгипті недалеко від Луксора.
Стародавній мегалітичний комплекс, розташований в околицях Карнака - французькій провінції Бретань, не тільки не поступається Стоунхенджу за популярністю, але і вважається найбільшим у світі об'єктом подібного роду. Він складається з більш ніж 3000 споруд, які фахівці відносять до кельтської епохи Європи.
Легенда про кам'яних воїнів.
Якщо вірити міфам, пов'язаним з Карнаком, то в далекі часи соратник короля Артура знаменитий маг Мерлін перетворив на каміння цілий римський легіон. Ще одна версія цієї легенди говорить: перетворення на камінь дійсно мало місце, але здійснив його папа римський Корнелій, коли його переслідували язичники.
На думку археологів, мегаліти споруджені між 4500 і 3300 р. до н. е. Серед об'єктів Карнакського комплексу є алеї з менгірів, а також кургани, що височіють над місцями похованнями. Поблизу курганів можна побачити ряд дольменів. В основі кожного лежать кілька масивних валунів, які служать опорою іншим камінням. Більшість каменів плоскі або витягнуті. Над окремими дольменами є земляні насипи. Частина їх зруйнована. Хоча дослідники розглядають дольмени як місця поховання, в них не виявили ніяких людських останків.
Найбільш знаменитий курган Сен-Мішель. Площа основи гігантського кам'яно - грунтового насипу становить 125x60 м, висота-12 м, обсяг близько 35 кв.км. Швидше за все, свого часу ховали тут місцеву еліту. Усередині Сен-Мішеля знайдено велику кількість різних предметів, в тому числі 15 кам'яних ящиків, вироби з кераміки та прикраси.
Читайте також:
Гластонбері, містичний острів Авалон, Англія. Місця Сили Європи
Сихендж, Стоунхендж. Англія. Місця сили планети Земля
Містичні пам'ятки румунських Карпат
Замок Вевельсбург - капище чорного ордена СС Аненербе
Таємниці замку Вевельсбург. Окультні фантоми Чорного ордена СС Аненербе
Місця сили Європи - Екстернштайне. Святилище Третього Рейху
Живі камені Румунії. У 130 км. від замку Бран росте і розмножується каміння
Містичний замок Бран – родовий маєток графа Влада Цепеша (Дракула)
Дослідження та теорії.
У 1796 р. дослідник Теофіль Ла Тур Д'овернь припустив, що Карнакський комплекс являє собою культову споруду друїдів. У 1860-і рр .. на території, засіяні мегалітами, пройшли перші серйозні розкопки. Ними керував шотландський антиквар Джеймс Мілн, а допомагав йому місцевий житель Закарі Ле Рузик. Згодом брат Джеймса Роберт Мілн заснував у Карнаці музей, де почесне місце зайняли артефакти, виявлені під час розкопок. Очолив установу Ле Рузик, який на той момент вже мав значні знання в археології.
Дослідник Е. де Клезю у 1887 р. висунув гіпотезу про зв'язок розташування карнакских мегалітів з позицією головного небесного світила і періодами сонцестояння. На початку 1970-х рр. Олександром і Арчі Томом (батьком і сином) були опубліковані аналітичні роботи, в яких доводилося астрономічне призначення комплексу в Карнаці.
Оскільки Карнак розташований в зоні сейсмічної активності, мегаліти могли передбачати ще й землетруси. Ще один дослідник, П'єр Меро, в 1992 р. припустив, що карнакські споруди не були культовими, а служили... сейсмографом! Для Бретані характерна сильна сейсмічна активність, і люди, що жили в епоху неоліту, могли використовувати мегаліти як індикатори землетрусів. «Важкі плити цих монументів з їх загадковими елементами на трьох опорах повинні були бути дуже нестійкими при найменшому поштовху, — пише Меро (у 1992 році). - кращу станцію зі спостереження за землетрусом ми й сьогодні створити не в змозі".
Читайте также: Украина-Европа-Мир.
Познавательная рубрика для активных, самостоятельных и любознательных туристов. Живописные, интересные, загадочные места которые стоит посетить украинскому туристу. Маршруты, достопримечательности, загадки, секреты, реликвии, тайны в нашей новой рубрике: Украина - Европа – Мир.
Карнак. Пам'ятник під охороною.
У 1984 р. міністерство культури й комунікації Франції взяло Карнак під свою опіку. У 1991 р. при ньому з'явилося суспільство під назвою Mission Karnak («Карнакская місія»), завданням якого стало збереження стародавніх мегалітів. Публічний доступ до комплексу обмежили і обнесли його огорожею. Нині його відвідування дозволено тільки офіційним екскурсіям. Розроблено проект консервації стародавніх споруд Карнака, пов'язані з ними дослідницькі проєкти закриті. Цікаво, що останнім часом на території мегалітичного комплексу дозволили випас овець. На думку фахівців, це допомагає боротися з бур'янами.