Всесвітньо відомі фізіо, бальнео, термо, лікувальні курорти Європи.
Європа. Основні райони лікувально-оздоровчого туризму в Старому Світі знаходяться в Європі. До XIX ст. сформувалася німецька курортологічна школа, прихильниками якої крім Німеччини, Австрії та Швейцарії стали Чехія і Словаччина. Саме в цих країнах курортно-санаторне лікування знаходиться на високому рівні. Тому можна говорити про багаті традиції курортної справи в названих країнах, які мають широкий спектр цілющих природно-кліматичних ресурсів, розвинену інфраструктуру, сучасні ефективні методи профілактики та лікування захворювань, а також реабілітації.


Чехія. Всесвітньо відомі лікувальні курорти.

На даний час саме Чехія, Словаччина і Німеччина контролюють основну частку Європейського лікувально-оздоровчого туризму. Чехія очолює список європейських країн, що лідирують за кількістю туристів на курортно-санаторне лікування. За даними національного управління з туризму Чехії, щорічно її відвідують близько 50 тис. осіб з більш ніж 70 країн для лікування і близько 2 млн екскурсантів. Найбільша і відома чеська здравниця - Карлові Вари (у XIX ст.-Карлсбад). Курорт розташований на заході країни. Відомо, що курортне лікування тут почалося вже у XV ст.
У Карлових Варах 12 джерел. Найбільш потужне - Вржидло. Воно являє собою гейзер, що викидає близько 2 тис. л/хв гарячої води (72,6 °C) на висоту 14 м. На цьому курорті туристи не тільки лікуються, але і знайомляться з багатою історією і культурою міста. Тут бували Гоголь, Зігмунд Фрейд, Карл Маркс, Бетховен, Бісмарк, Шиллер, Гете та ін.
Карлові Вари сьогодні приймають відвідувачів з усіх п'яти континентів. В основному в Карлових Варах лікують хвороби травного тракту та обміну речовин. Недалеко від Карлових Вар розташовані знамениті курорти Франтішкови Лазне і Маріанські Лазні.
Курорт Франтішкови Лазне (кол. Франценсбад) розташовано в західній частині Чехії. Він є одним з найстаріших (заснований у 1792 р.) і найбільших курортів країни й має світове значення. Лікують на цьому курорті хвороби системи кровообігу, пороки серця і захворювання опорно-рухового апарату. Курорт Маріанське Лазне (у минулому - Марієнбад) теж входить до складу так званого Західно-Чеського трикутника і має світову популярність. На курорті й в найближчих околицях налічується близько 140 джерел мінеральної води, з яких для лікувальних цілей використовуються 39. Тут лікують хвороби нирок і сечовивідних шляхів, обміну речовин, деякі захворювання нервової системи.
На північно західному кордоні Чехії, в районі масиву Рудних гір, розташований бальнеологічний курорт Тепліце - один з найстаріших в Європі. До 20 км на північ від Карлових Вар на висоті 650 м над рівнем моря знаходиться курорт Яхимов. Його можна віднести до числа великих курортів світового значення. Цілющими властивостями володіють термальні радонові радіоактивні джерела, температура води в яких досягає 28 °C. Такі джерела вельми рідкісні у світі. Тут лікують хвороби опорно-рухового апарату і деякі хвороби нервової системи.

Приєднуйтесь до нашої спільноти в viber. Підписуйтесь на новини нашого сайту
Лугачевице - найбільший курорт Східної Чехії. Для лікування використовується не тільки вода, але і спеціальні грязі. Основні групи хвороб, які тут лікують, - хвороби дихальних шляхів, захворювання травного тракту та обміну речовин.
Янське Лазне-один з найпопулярніших бальнеологічних курортів Чехії. Розташований на північному сході, в районі Судет, в області гірського масиву Крконоше. Відомий також тим, що в ньому був відкритий перший в Європі санаторій, що спеціалізується на лікуванні дитячого паралічу.
До числа великих курортів світового значення слід віднести Подебради. Курорт розташований серед мальовничих парків в рівнинній частині Чехії. Він має 13 джерел. На ньому лікують пороки та інші захворювання серця.
Крім перерахованих, відомими курортами Чехії є Кинжварт, Єсеник, Дольни Липова, Карлова Студанка. Всі чеські курорти, крім лікувальних та оздоровчих програм, пропонують культурні, розважальні та спортивні програми.


Читайте також:

Цілюща бальнеологія. Популярні бальнеологічні центри Європи

Чехія. Угорщина. Румунія. Німеччина. Бальнеологічні курорти Європи

Австрія, Словенія, Болгарія, Польща. Бальнеологічні курорти Європи

Сербія, Франція, Італія, Литва, Греція. Бальнеологічні курорти Європи


Словаччина. Всесвітньо відомі лікувальні курорти.

Ця країна також відноситься до послідовників німецької школи курортології. Їй довелося важче, ніж Чехії, в завоюванні світової популярності в якості курортного регіону. До поділу ці країни спільно просували свій тур-продукт на світові ринки. Відроджуючи курортну справу, Словаччина поступово змінює свій імідж країни гірськолижного туризму. Вона багата курортними місцевостями, що володіють всесвітньою популярністю. До таких курортів можна віднести Пієштяні-бальнеологічний курорт в південно-західній Словаччині. Він має цілющі термальні джерела, які сприяють лікуванню ревматичних і нервових захворювань, це також центр бальнеотерапії для дітей старше трьох років. Всесвітньо відомий один з найстаріших і відвідуваних бальнеологічних курортів Тренчанске Теплиці з декількома термальними сірчаними джерелами, який також знаходиться в Південно-Західній Словаччині. Багато років тому він отримав поетичну назву «Карпатська перлина». Тут в основному лікують захворювання опорно-рухового апарату.
Нові Смоковець, Горні Смоковець і Штребське Плесо, що спеціалізуються на лікуванні бронхіальної астми, хронічного бронхіту та алергічного риніту, розташовані у Високих Татрах і мають здоровий клімат альпійського характеру. Нові Смоковець в ряду кращих кліматобальнеологічних курортів Європи. Горні Смоковець і Штребське Плесо мають можливості для прийому дітей. Ці курорти також відомі як центри зимового і літнього відпочинку у Високих Татрах, будучи постійними курортами.
У північно-східній частині Словаччини знаходиться бальнеологічний курорт Брайдейов, який спеціалізується на лікуванні хвороб шлунку. Його називають «Оазис тиші та спокою». Крім цих курортів відомі і відвідувані такі словацькі курорти, як Дубниці, Слиач, Турчанська Теплиця, Бійниці, Брусно, Лючки і багато інших. Зазначимо, що курорт Смрдаки - всесвітньо відомий курорт з лікування дерматологічних захворювань у дітей і дорослих.


Угорщина. Всесвітньо відомі лікувальні курорти.

Останнім часом сильним конкурентом Чехії на європейському ринку лікувально-оздоровчого туризму виступає Угорщина. Її називають країною термальних бань. Близько 0,5 млн м3 термальних вод на добу дають природні джерела та свердловини, хоча не всі з них використовуються в медицині. Європейським центром водолікувального відпочинку Угорщина стала в XIX ст. В наші дні 22 міста і 62 селища мають офіційно визнані лікувальні джерела. Особливою популярністю для відпочинку і лікування ці курорти користуються у туристів з Німеччини, США та Австрії. На частку названих країн припадає понад половина всіх відпочиваючих.
Туристські потоки в основному спрямовуються за двома напрямками: в Будапешт і на озеро Балатон. На території міста щодоби з 123 джерел отримують 70 млн літрів гарячої лікувальної води. Озеро Балатон-одне з найбільших і теплих озер Європи. Щорічно його відвідують понад 100 тис. туристів. Найбільш відомі курорти з вуглекислими джерелами: Балатонфельдвар і Балатонфюред, розташовані на озері. Крім того, відомий і популярний бальнеокурорт Хевіз, розташований на березі однойменного найбільшого гарячого озера в Угорщині. Температура води в озері цілий рік становить +32 °C.
Крім Чехії, Угорщини та Словаччини лікувально-оздоровчий туризм все більше розвивається в Болгарії, Румунії та республіках колишньої Югославії. Ці країни мають вихід до теплих морів і пропонують оздоровчі програми на курортах приморського кліматичного типу. Крім того, в Хорватії відкрито єдине в Європі родовище нафталана - різновиди лікувальної нафти з характерним ароматним запахом, що застосовується в медицині. Створений на його базі курорт Іванич-Град приймає пацієнтів із захворюваннями шкіри і опорно-рухового апарату.


Словенія. Всесвітньо відомі лікувальні курорти.

Словенія також широко відома у світі своїми лікувальними курортами.
Бальнеологічний курорт Топольшица має термальні джерела, він розташований в перед альпійській ідилічній долині «Місяць», оточеній вершинами Альп, на висоті 395 м над рівнем моря. Ці лікувальні джерела були відомі ще у XVI ст. Тут лікують захворювання опорно-рухового апарату, легкі форми судинних захворювань і дихальних органів.
Чатеж - бальнеологічний курорт на кордоні з Хорватією. Цей курорт був відкритий в кінці XVIII ст. на курорті лікують серцево-судинні захворювання, пошкодження опорно рухової системи і неврологічні захворювання. Курорт Рогашка Слатіна відомий своєю мінеральною водою "Донат МГ", яка за вмістом магнію і бактеріологічної чистоті є єдиною в Європі. Тут лікують гастроентерологічні хвороби, порушення травлення, надмірну вагу.
Блед - гірськокліматичний курорт, розташований біля підніжжя Юлійських Альп в улоговині на березі озера, вода в якому влітку прогрівається до +26 °C. Тут також є своє термальне джерело.
Інша група курортів, куди входять Іспанія, Італія, Франція, Бельгія, відноситься більшою мірою до оздоровчого туризму. Хоча саме в Бельгії знаходиться знаменитий курорт Спа, дав загальна назва всіх курортів з термальними водами.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ


Німеччина. Всесвітньо відомі лікувальні курорти.

 На території Німеччини розташовані понад 300 курортів. Тільки в Баварії їх близько 50. Земля Баден-Вюртемберг зі столицею в Штутгарті має більш ніж 60 курортів з мінеральними джерелами і мікрокліматом. Найвідоміший курорт-Баден-Баден, розташований у Шварцвальді (“Чорному Лісі”). Тут близько 2000 років тому римляни відкрили гарячі термальні джерела. У Баден-Бадені їх 20.
На землі Гессен розташовані 32 курорти, світова популярність належить Висбадену, багатство якого полягає у 26 термальних лікувальних джерелах, що мають температуру +68 °C. Цей курорт називають Ніццою півночі - з одного боку Рейн, з іншого - гори Таунус. Це зелений оазис із середземноморським кліматом і середньорічною температурою + 9 °C. на ньому відпочивали Гете, Вагнер, Брамс, Бісмарк та ін.
Багато в Німеччині кліматичних курортів, серед яких переважають гірські й лісові: Кведлінбург, Оберхоф, Фюссен, а також приморські, розташовані біля Північного моря або в Німецькій Прибалтиці: Вангероге, Пані, Травемюнде і інші. Щорічно курорти Німеччини приймають понад 1 млн осіб. Профілактичні та реабілітаційні програми, пропоновані німецькими кліматичними та бальнеологічними курортами, користуються попитом у жителів Австрії, Франції, Бельгії, Люксембургу, США і Канади.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Австрія.  Всесвітньо відомі лікувальні курорти.

Австрія по праву пишається своїми численними курортами. Найвідоміший з них - бальнеологічний курорт Бадгаштайн - знаходиться на півдні провінції Зальцбург, в долині річки Гаштайн. Він створений на базі 17 гарячих радонових джерел з температурою +44,3 °C, почав бурхливо розвиватися з 1828 р. і до середини минулого століття придбав світове значення. Курорт приймав чимало відомих людей і коронованих осіб Європи. В наші дні потік туристів на цей курорт помітно збільшився. Туристи приїжджають на курорт, щоб відпочити і полікуватися. В радонових цілющих штольнях гори Радхаусберг можна поправити свій стан при захворюваннях нервової, серцево-судинної та бронхолегеневої систем, опорно-рухового апарату та гормональних порушеннях. Згідно зі статистикою, у 70% хворих після відвідування курорту наступають покрашення. Незважаючи на досить високі ціни, курорт добре заповнюється.
У цьому ж районі знаходиться ще один бальнеологічний курорт з термальними радоновими джерелами - Бад-Хофгаштайн. Він також відомий як гірничоспортивний.
Бад-Халль - бальнеологічний курорт, чарівне містечко між Віднем і Зальцбургом, де лікують хронічні запальні і дегенеративні ревматичні захворювання, жіночі хвороби. Лікування засноване на застосуванні йодистої ропи з природних джерел. Не можна не згадати про Філлах - знаменитий бальнеологічний курорт, де жив і працював знаменитий лікар Середньовіччя Парацельс. Тут температура в закритих термальних басейнах становить + 32 °C.
Всесвітньо відомим курортом є місто Баден на східній околиці Віденського Лісу завдяки 14 гарячим джерелам.
Крім поїздок на бальнеологічні та кліматичні курорти, Австрія заохочує розвиток приозерного лікувально-оздоровчого туризму. Щорічно озера Вертерзее, Мондзее, Оссіа-херзее, Топліцзее, Каммерзее відвідують близько 1 млн туристів. Загалом близько 20 % всіх туристських прибуттів здійснюється до Австрії з лікувальними цілями.


Швейцарія. Всесвітньо відомі лікувальні курорти.

Швейцарія дещо поступається Німеччині та Австрії за кількістю курортів, але як напрямок лікувально-оздоровчого туризму вона не менш популярна. Правда, курортне обслуговування в цій країні доступно тільки заможним клієнтам. Заслуженою славою користуються бальнеологічні здравниці Баден, Бад-Рагаи і гірничокліматичні курорти Ароза, Давос, Санкт-Моріц, Церматт. Швейцарія однією з перших стала практикувати лікування травам. Тут розташований великий фітотерапевтичний центр Кранс-Монтана.


Франція.  Всесвітньо відомі лікувальні курорти.

Франція. В цій країні є багато всесвітньо відомих курортів. Енген - термальний курорт, недалеко від Парижа, який був відкритий ще у 1779 р. У 1823 р. тут лікувався король Людовик XVIII. Курорт славиться мінеральними джерелами з великим вмістом сірки. Тут лікують захворювання дихальних шляхів. Віші - центральний район країни, має 15 джерел, з них 6 з питними мінеральними водами. Евіан - курорт на березі озера Леман (Женевського озера) з мінеральними джерелами. Мірамар - курорт в Бретані, славиться таласотерапією. У Лурді б'ють чудотворні мінеральні джерела, що приваблюють паломників з усього світу. Багато бальнеологічних курортів розташоване у Французьких Альпах і на березі Женевського озера.


Південна Європа. Всесвітньо відомі лікувальні курорти.

Південна Європа на ринку лікувально-оздоровчого туризму представлена в основному Італією. Її бальнеологічні курорти головним чином зосереджені на північному сході країни і на острові Іскья, багатому не тільки термальними водами, але і лікувальними грязями. Найбільш відомими є: Червія, Пунта Марина Терме, Річчоне і Ріміні, розташовані на Адріатичному узбережжі. Великою славою користуються курорти близько Венеції, особливо Абано Терме. В 35 км від Верони, в містечку Сірміоне, б'ють з дна озера сірчані джерела. В 35 км від р. Парма розташований курорт Сальсомаджоре з солянобромойодистими водами.
Також існує безліч курортів і санаторіїв в Тоскані, наприклад, курорт Монтекатіні Терме був заснований ще в 1345 р. і зараз користується великою популярністю. На острові Іскья близько 70 термальних джерел. Іспанія, Португалія, Греція приваблюють туристів кліматичними приморськими курортами, які більше відомі як зони відпочинку і розваг. Спеціалізовані лікувальні курорти в цих країнах нечисленні й складають всього кілька відсотків від загального їх числа.