Як вибрати місце для риболовлі в Карпатах.
Успіх риболовлі в Карпатах багато в чому залежить від вибору місця під час риболовлі. Кожна порода риб має свої улюблені місця в карпатських водоймах, які вона змінює в залежності від пори року, метеорологічних умов і стану водойми. Рибалка повинен навчитися за зовнішніми ознаками визначати особливості водойми, її глибину, підводні мілини та найглибші місця.


Невеликі Карпатські річки не течуть по прямій, а згинаються по рельєфу, утворюючи закрути.

В увігнутого берега цих закрутів глибина завжди більше, ніж в опуклого. Глибоким ділянкам карпатських річок на поворотах завжди супроводжують обривисті береги. Вузькі місця з несильним плином зазвичай бувають глибше, ніж широкі. Дрібні місця характерні для ділянок е швидкою течією. Глибока частина перекату візуально визначається за темним кольором води. Вода тече тут швидко, і на її поверхні утворюються своєрідні стоячі хвилі, обмежені з боків більш спокійною водою.
Нижче перекатів, тобто за перекатами утворюються глибокі ями, вири - улюблені місця проживання багатьох великих карпатських риб. Великі камені, пні, дерева, затонулі й застряглі на стрижні річки, визначаються по стоячім хвилям з гребінцем. У таких місцях водяться карпатські голавлі, щуки, окуні. Використовуючи ці місця як засідку, вони нападають на пропливаючих повз більш дрібних риб.


Особливо гарні для лову вири з топляками або валунами, що утворюються нижче порогів в карпатських річках.

Одним з найбільш перевірених показників глибини водойми є наявність певної водної рослинності. Кожен вид водної рослини виростає на певній глибині. За цією ознакою рослини прісноводних водойм можна розділити на п'ять груп:
прибережні карпатські рослини: осока, стрілолист , рогіз - ростуть у товщі води до 1 м;
очерети, хвощі ростуть на глибині: в карпатських озерах з постійним рівнем води - до 2 м, у водосховищах, водоймах зі змінним горизонтом води - до 3 м;
водяні лілії: біле латаття і кубушки - ростуть у воді з глибиною дна до 4 м;
харові водорості: елодея, роголістник , уруть - ростуть на глибині близько 4 м;
синьо-зелені водорості ростуть на глибині нижче 4 м.
Ця прив'язка виду рослини до глибини його зростання допомагає досить точно визначити загальний рельєф карпатської водойми.


На берегах карпатських річок можна ловити рибу й у вітряну погоду, оскільки завжди можна відшукати місця, захищені від вітру.

На річках з несильною течією зручними для лову є глибокі ями зі зворотною течією нижче перекату або нижче мису, висунутого в бік річища, тихі затоки з заростями очерету, латаття, осоки, з берегами зарослими чагарником і деревами, що звисають над водою.
На вузькій карпатській річці краще ловити біля плесів і у вирах, а якщо річка велика, - то ловити там, де вона звужується. 
Прекрасно ловиться риба в Карпатах нижче перекатів, гребель і шлюзів, де потужні струмені води вливаються у вир, залишаючи на поверхні довгий пінистий слід, в таких місцях в достатку харчуються карпатські: окунь, жерех, щука, головень, судак та інші риби. Там, де течія слабшає, а глибина виру зменшується, зарості латаття та інших водяних рослин дають притулок багатьом іншим видам риб. Застосування будь-яких видів рибальських снастей в таких місцях дає хороший улов.


Придатні для риболовлі в Карпатах також глибокі місця, що знаходяться за довгою кам'янистою або піщаною косою.

Тут любить триматися велика карпатська риба. Вибравши місце біля річкових пристаней, затонулих дерев, зруйнованих гребель, мостів, можна сподіватися на непоганий улов. Невеликі річки з тихим, спокійним плином і з крутими увігнутими берегами, порослими очеретом або чагарником, не обдурять ваших очікувань.
У прозорій воді карпатських річок з чистим дном краще ловити на трав'янистих ділянках, а в сильно зарослих затоках - в глибоких «вікнах».


У непроточних карпатських водоймах (озерах, ставках, водосховищах) обіцяють улов глибокі ями

біля берегів, корчові ділянки з великою (понад 2-2,5 м) глибиною, «вікна» і прогалини між заростями очерету і протоки між річковими острівцями. Непогані місця можна знайти в заростях осоки, чагарнику, біля дерев що впали.


Читайте також:

Риболовля в Карпатах може бути простою

Рибні місця в Карпатах. Критерії пошуку рибного місця

Дика рибалка в Карпатах. Форель озерна і струмкова. Секрети дикої риболовлі

Яка риба водиться у карпатських природних водоймах

Найкращі природні фактори для дикої риболовлі у Карпатах

Рибалка у Карпатах. Рибні місця та рибна погода

Бойли для коропових, рецепти. Риболовля в Карпатах, на відпочинку, в походах

Наживки рослинного походження. Наживки для риболовлі в Карпатах

Особливості рибної ловлі в Карпатах. Ефективні насадки, наживки


З успіхом можна ловити рибу вудками різних систем в гирлі карпатських річок, де є невеликі острівці,

порослі осокою, очеретом. Однак в заростях роголистника ніколи не буває багато риби, на відміну від заростей уруті. Річ у тому, що на стеблах і листках уруті живуть колонії всякого роду личинок, равликів, гусениць, що приваблює рибу. Не варто також сподіватися на хороший улов в густих заростях елодеї (водяної чуми), яку риба уникає.


Найбільше карпатської риби тулиться в заростях рдеста.

Один з найбільш простих і вірних прийомів вибору «рибного» місця в Карпатах - спостереження за гладдю водойми й поведінкою річкових або озерних чайок. Риба виявляє себе сплесками або колами на воді, коли підбирає комах що падають у воду. Чайки кружляють над тим місцем, де багато мальків, а отже, там ходить і велика риба.
Для літнього лову в Карпатах оптимальною є глибина від 1,5 до 2,5 метра.  Восени й навесні краще ловити на більшій глибині. Золотою осінню найбільш уловистими місцями водойм є місця, густо вкриті опалим листям.