Наживки рослинного походження. Наживки для риболовлі в Карпатах.  Рецепти для ефективних наживок.

Рослинна їжа для багатьох видів карпатських риб є життєво необхідним компонентом в їх раціоні. Тому уміле приготування рослинної насадки забезпечує хороший улов в Карпатах.
Приготування гороху, на який добре ловиться в’язь та лящ в Карпатах, займає чимало часу: карпатські рибалки відбирають крупний горох з цілою шкуринкою, засипають його в стару капронову панчоху, яку міцно з обох кінців зав’язують і опускають у холодну воду на 4-8 годин, потім кип’ятять 1,5-3 години на невеликому вогні. Щоб переконатись, що горох досяг потрібної м’якості, слід стиснути горошинку пальцями, якщо вона не лопається, а розлазиться, наче паста,- горох для насадки готовий. Тепер з нього зливають воду і зберігають у вологій ганчірці. Насаджують горох на гачок обережно, між двох його половинок, щоб жало гачка вийшло під саму шкуринку. 

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
В Карпатах з вареного гороху роблять також пасту, яку густо замішують на м’якому хлібі та манній крупі, з одержаного тіста катають кульки розміром з горошину і насаджують їх на гачок, як справжній горох, а частину тіста змішують з глиною, подрібненими живородками і у вигляді куль, розміром з кулак, закидають у водойму на місцях лову для принадження білої карпатської риби.


Приготування насадок із зерен пшениці, жита, ячменю, вівса. Наживки для риболовлі в Карпатах.  Рецепти для ефективних насадок.

їх варять в невеликій кількості води (щоб тільки покривала зерно), на невеликому вогні 2-3 години, потім воду зливають, а посудину із зерном на 2-3 години щільно загортають в папір та ряднину. Парене зерно зберігають у вологій ганчірці. Нанизують зернини на гачок поодинці, по декілька штук або гронками, нанизаними на нитку, яку підв’язують до гачка у вигляді намиста - від верху стержня до жала з вільним напуском.


Приготування манної та пшоняної каші. Наживки для риболовлі в Карпатах.  Рецепти для ефективних насадок.

Варять в Карпатах її круто на молоці, до повного розварювання, а коли каша захолоне, додають сире куряче яйце і замішують, як тісто; суміш зберігають у вологій ганчірці. З тіста роблять кульки, які насаджують на гачки.


Читайте також:

Карпатський піскар. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський короп. Корисні властивості. Рецепт карпатської кухні

Дика рибалка в Карпатах. Форель озерна і струмкова. Секрети дикої риболовлі

Карпатський жерех. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський короп. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський карась. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський вусач (вусань). Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський язь. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Яка риба водиться у карпатських природних водоймах

Найкращі природні фактори для дикої риболовлі у Карпатах

Рибалка у Карпатах. Рибні місця та рибна погода

Бойли для коропових, рецепти. Риболовля в Карпатах, на відпочинку, в походах


Кукурудза. Наживки для риболовлі в Карпатах.  Рецепти для ефективних насадок.

Кукурудзу готувати для насадки також не складно. Свіжі, «воскової» зрілості качани варять на невеликому вогні близько години, дають їм охолонути і зберігають у вологій ганчірці. Вилущуючи з качана окремі зернини, звільняють їх від шкуринки і настромлюють на гачки обережно, щоб жало гачка залишалось в зернині.


Кульки з хлібного м’якуша або тісто. Наживки для риболовлі в Карпатах.  Рецепти для ефективних насадок.

з пшеничного борошна замішують на сирому курячому яйці. Білок яйця скріплює тісто, а жовток дає забарвлення. Це тісто зберігають у вологій ганчірці і під час ловлі риби в Карпатах, для насадки на гачок катають кульки потрібного розміру.
Всі запропоновані насадки рослинного походження можна присмачувати ароматичними речовинами, додаючи їх в тісто або просочуючи ганчірку, в якій зберігають насадку та принаду. Рослинні насадки застосовують в Карпатах для ловлі білої - нехижої карпатської риби, переважно верховодки, плітки, краснопірки, підуста, в’язя, ляща та інших.
Вдалої риболовлі, багатого улову, щоб завжди клювало вам в Карпатах