Рибні місця в Карпатах. Критерії пошуку рибного місця.
Пошук рибних місць при лові з берега є одним з найбільш складних завдань, які постають перед рибалкою в Карпатах. Ситуація ще більш ускладнюється, якщо рибні точки доводиться шукати на абсолютно незнайомій річці: рибалка змушений аналізувати обмежений набір даних для того, щоб на їх основі прийняти рішення. За великим рахунком, гарантувати врожайність конкретного місця не можна ніяк. Але все ж знання деяких закономірностей здатне на порядок підвищити ймовірність успіху.
Про ці закономірності ми й розповімо нижче. Перспективне рибне місце в Карпатах: що це означає? Рибні місця в Карпатах є метою будь-якого рибалки. Але яку ж точку на водоймі можна віднести до рибних місць?
Схема розташування рибних місць на карпатських водоймах
Характеристики рибних місць в Карпатах, основних критеріїв три:
1. Наявність або періодичні підходи риби певного виду. Так, перспективні рибальські точки для різних видів риби будуть різними: наприклад, карпатського карася або коропа потрібно шукати зовсім не там, де форель або харіуса.
2. Активність риби обраного виду. Мало, щоб потрібна риба була у потрібній точці – важливо, щоб вона ще й більш-менш активно харчувалася. Тільки в цьому випадку ми зможемо спокусити її наживкою або приманкою.
3. Доступність місця. Так, при лові з берега це теж потрібно врахувати: в перспективну точку нам потрібно буде закинути снасть, а після клювання у нас повинна бути можливість виведення риби.
Загалом, що саме шукати - ми приблизно знаємо. Тепер давайте розбиратися в тому, як вибирати місця для риболовлі в Карпатах і за якими ознаками їх можна знаходити.
Критерії пошуку місця для рибної ловлі в Карпатах. Що ж впливає на продуктивність рибного місця в Карпатах?
1. Перший критерій-глибина і рельєф дна карпатської водойми. Необхідно шукати глибокі місця які знаходяться якнайдалі від берега. Наявність ями або затопленого русла в межах закидання підвищує шанси на успіх – адже саме на глибоких ділянках шанс знайти скупчення риби буде вище. Рельєф теж важливий, але при лові з берега знаходити елементи рельєфу складніше, ніж при лові з човна. Тут допоможе або віртуозне володіння снастю (глибини й рельєф доведеться визначати за часом падіння приманки на дно), або використання ехолота.
2. Наявність підводних об'єктів карпатської водойми. В першу чергу це рослинність, яка є місцем проживання для одних риб і кормовою базою для інших. Наприклад, якщо ви шукаєте хижака при лові на спінінг, то пляму трави на дні краще обходити по периметру: так ймовірність зачепа буде нижче, а шанс на клювання - вище.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту |
4. Температура води в глибинних шарах карпатської водойми. Якщо попередні параметри можна "намацати" волосінню з грузилом, то тут доведеться або покладатися на удачу, або все-таки використовувати ехолот з температурним датчиком. Річ у тому, що у кожної риби є свій температурний оптимум: карпатського коропа варто шукати там, де вода прогрівається до 23 і більше градусів, карпатського ляща – на ділянках з температурою 16-18 градусів, щука активна при 15 -16 градусах тощо.
На підставі всіх цих даних досвідчені карпатські рибалки складають батиметричні карти водойм, наносячи на них всю важливу інформацію. Чим більше позначок буде на вашій карті, і чим точніше будуть ваші вимірювання, тим вище буде результативність кожної риболовлі в Карпатах.
Читайте також:
Карпатський піскар. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат
Карпатський короп. Корисні властивості. Рецепт карпатської кухні
Дика рибалка в Карпатах. Форель озерна і струмкова. Секрети дикої риболовлі
Карпатський жерех. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат
Карпатський короп. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат
Карпатський карась. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат
Карпатський вусач (вусань). Секрети дикої риболовлі в горах Карпат
Карпатський язь. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат
Яка риба водиться у карпатських природних водоймах
Найкращі природні фактори для дикої риболовлі у Карпатах
Рибалка у Карпатах. Рибні місця та рибна погода
Бойли для коропових, рецепти. Риболовля в Карпатах, на відпочинку, в походах
Наживки рослинного походження. Наживки для риболовлі в Карпатах
Особливості рибної ловлі в Карпатах. Ефективні насадки, наживки
Тактика і стратегія пошуку рибного місця на незнайомій водоймі в Карпатах.
Отже, як же слід шукати в Карпатах рибне місце, якщо інформації по водоймі. На першому етапі шукаємо ділянки, де річка змінює свою течію. Це можуть бути різкі повороти (під обривистим берегом в такому випадку майже завжди утворюється вир), плеси, перекати, затоки тощо. Тут все залежить від того, яка риба вас цікавить в першу чергу: на одних ділянках висока ймовірність спіймати мирних коропових риб, на інших-активного хижака. Там, де течія прискорюється, варто чекати на головня, жереха, форель та інших водних карпатських мешканців, що віддають перевагу чистій воді з великою кількістю кисню.
Наступний важливий фактор-рослинність, яку можна побачити неозброєним оком. Це зарості очеретів або осоки, плями водоростей, латаття та інша зелень. Саме на краях зарослих ділянок варто зосередитися в першу чергу, на краях шанс на успіх буде вище.
Нарешті, звертаємо увагу на помітні об'єкти - мости, греблі, дерева що стирчать з води, скельні утворення. Підводні частини таких об'єктів представляють чималий інтерес для багатьох риб, в першу чергу для хижих. Хижака, що стоїть в такому укритті набагато простіше спровокувати на клювання, провівши приманку в безпосередній близькості.
Користуючись цією стратегією, ви зможете досить швидко перевірити кілька перспективних місць і визначити, на яких варто зосередитися в першу чергу. Так, на пошук витрачається час – але зате, відбракувавши свідомо невідповідні для вашої мети ділянки, ви підвищите ймовірність успіху в рази.
Пошук рибних місць в Карпатах при лові з берега вимагає хороших знань поведінки риби. При цьому правильний вибір місця грає вирішальну роль: якщо ви не помилитеся, то з великою ймовірністю покинете водойму несучи у кошику завидний трофей!