Неправильне харчування практично завжди веде до захворювань.
З самого створення світу людей займала одна важлива задача: максимальне збереження здоров'я, а в ідеалі: продовження людського життя. Ми такі ж діти природи, як і всі інші істоти на нашій планеті. Ба більше, ми невід'ємна частина її великого буття. Наші далекі предки знали, що не можна порушувати цю найтіснішу родовий зв'язок, не можна відступати від простих і мудрих законів природи. Великим даром для кожного з нас стало життя, і багато в чому саме від нас залежить, яким воно буде - насиченим або порожнім, довгим чи щасливим або коротким.
На жаль, наша роль у наближенні власної смерті часто основна. У кожного з нас напевно знайдуться шкідливі звички, які часом ми навіть не вважаємо такими. Ми не будемо тут говорити про тяжкі наслідки алкоголю і куріння. Сьогодні всі вчені світу все частіше говорять про шкоду неправильного харчування.
Попри широку пропаганду різних дієт, багато людей страждають надмірною вагою, порушеннями обміну речовин, серцево-судинними захворюваннями, хворобами травного тракту тощо. Що це, якщо не відступ від основних заповідей природи, яка постійно дає нам неоціненні уроки й приклади?



Читайте також:

Сіль - небезпечні властивості. Фінський експеримент

Корисні жири це життєво необхідні жирні кислоти

Антиоксиданти - еліксир молодості, природна студія красоти

Канцерогени в смаженому. Точка утворення небезпечних сполук

Наші чарівні лікарі-ферменти. Каталізатори активного довголіття

Аерофітотерапія в Карпатах


Варто відзначити, що великі уми давнини завжди відрізнялися звичкою до поміркованості, вважаючи, що вона наближає людину до досконалості. Епікур називав помірну їжу бенкетом. Надлишок чогось, як відомо, гірше нестачі. Але навіть помірність в кількості їжі повинна супроводжуватися її відповідністю нашим справжнім потребам. Але чи багато ми знаємо про ці потреби?
Тамуючи голод, ми не часто замислюємося над тим, що і як ми їмо — аби було смачно. Після ситної й різноманітної їжі часто із задоволенням з'їдаємо тістечко або морозиво, запиваючи ці ласощі солодкими напоями. Так, їжа невід'ємна складова нашого життя, вона дає нам сили, насичує, без неї ми не уявляємо нашого існування. Але, як правильно кажуть мудреці, те, що нас живить, то нас і вбиває.
Неправильне харчування практично завжди веде до хвороб. Ніхто з нас не застрахований від них, і трохи що — ми біжимо в поліклініку, здаватися в руки всезнаючих ескулапів, які досить часто виявляються безсилі нам допомогти. Ось і виходить, що оббивати пороги клінік — це доля незнаючих, але хіба ми хочемо бути такими? Хіба не в наших силах встати, повернутися обличчям до Матінки-Природи, побачити цвітіння і плодоношення трав і дерев і спробувати задуматися — чи тільки в красі та ароматі їх сила?
Ще великий Гіппократ вважав, що людині ліками повинні служити перш за всі рослини, використовувані в якості повсякденної їжі. Його припущення підтвердила сучасна наука. Нині дієтологи всіх розвинених країн широко рекомендують рослинну дієту для профілактики та лікування багатьох захворювань, особливо шлунково-кишкових, серцево-судинних, хвороб обміну речовин тощо.
Раціон харчування, про який піде мова у наших наступних статтях, навряд чи можна назвати дієтою. Швидше, це ціла оздоровча система, максимально наближена до природних умов життя, в яких люди існували кілька десятків тисячоліть, поки не «загрузли» в тяжких наслідках так званого прогресу. Правильне харчування було основою існування наших предків, адже воно цілком і повністю відповідало фізіологічним потребам людського організму. Повернення до цього способу харчування дає людству надію позбутися хоча б фізичних нездужань в наш надзвичайно складний час.
Ми відповідальні за своє здоров'я, і кожному з нас необхідно зрозуміти, що грамотно підібране харчування і супутній йому комплекс оздоровчих процедур можуть подарувати нам повноцінне, радісне, здорове життя. Підписуйтесь на новини нашого сайту.