Піскар (сімейство коропових). Секрети дикої риболовлі в горах Карпат. 
Тіло карпатського піскаря витягнуте і має форму веретена. Передня частина черева (черевної сторони тіла) до кінця основи грудних плавців не покрито лускою. Спинний плавець розміщується над черевними плавцями, він високий покритий темними плямами (штрихами). Подібні плями є й на анальному і широкому симетрично увігнутому хвостовому плавнику. Голова велика, з великими очима; ротовий отвір знаходиться в нижній частині морди. В куточках ротового отвору є по одному короткому і м'якому вусику. По боках тіла тягнеться смуга з темних плям з неяскраво вираженим контуром, а над ним знаходяться численні, хаотично розкидані дрібні й темні цятки.


Карпатський піскар виростає в середньому до 12-15 см.

Піскаря часто можна зустріти в карпатських річках, озерах, струмках, навіть глиняних кар'єрах. Умовою існування може бути тільки відносно або абсолютно чиста вода. Найбільше карпатський піскар любить піщане або покрите гравієм дно карпатських водойм, у якого піскар постійно знаходиться. Це зграйна риба, зграю складають дорослі й молоді особини. Серед піскарів немає поділу на вікові групи.


Для лову піскаря в Карпатах використовуємо легкі вудки з поплавком.

Вудка завжди повинна бути з грузилом, розміщеним таким чином, щоб поплавок тільки трохи визирав з води. Приманка повинна лягати на дно і весь час перебувати там.
Карпатський піскар дуже своєрідно клює, а поплавок реагує на це наступним чином: 3-4 коротких ривки і потім занурення. Саме у цей момент і треба обережно підсікати.
Всім молодим, карпатським початківцям рибалкам радимо ловити піскарів, при цьому найлегше навчитися техніці лову в проводку. Вудочка, як вже було зазначено, повинна бути легкою, волосінь 0,15-0,17 мм, невеликий гачок, корковий поплавець з тонкою антенкою, грузило - дробинки.


Найкращою приманкою для ловлі піскаря у карпатських водоймах є мотиль,

звичайні земляні черв'яки, опариш і шитік (личинки водних комах). Земляних черв'яків кілька разів проколюємо гачком, щоб краще трималися. Мотиля насаджуємо цілком, земляних черв'яків можна і шматочками.


Читайте також:

Карпатський короп. Корисні властивості. Рецепт карпатської кухні

Дика рибалка в Карпатах. Форель озерна і струмкова. Секрети дикої риболовлі

Карпатський жерех. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський короп. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський карась. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський вусач (вусань). Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський язь. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Яка риба водиться у карпатських природних водоймах

Найкращі природні фактори для дикої риболовлі у Карпатах

Рибалка у Карпатах. Рибні місця та рибна погода

Бойли для коропових, рецепти. Риболовля в Карпатах, на відпочинку, в походах