Рис бурий, дикий, червоний. Незвичайні сорти рису, їх корисні й лікувальні властивості. Їмо і лікуємося звичайними продуктами. Можливості звичайних продуктів для лікування безлічі захворювань людини просто невичерпні. Рекомендації курортної медицини Карпат.
Рис бурий.
Це рис з не знятою верхньою оболонкою, тому в ньому зберігається більше корисних речовин. А ще ця оболонка надає йому м'який горіховий присмак. Бурий рис має колір від світло-коричневого до молочного шоколаду і подовжену форму зерна.
Клітковини в ньому 5 разів більше, ніж у білому рисі, більше і вітамінів В1, В2, В3, В6, В9, Е, а також магнію, калію, фосфору, селену і цинку.
Корисні і цілющі властивості цього виду рису, рекомендації курортної медицини Карпат:
- зменшується вміст холестерину в крові;
- налагоджується робота травної системи;
- виводяться з організму токсини й шлаки;
- поліпшується обмін речовин;
- стимулюється робота нервової системи й мозку.
У бурому рисі 7,9 % білків, 2,9 % жирів, 76,2 % вуглеводів, 9,4 % води, 3,4 % харчових волокон, калорійність 337 ккал.
Включення бурого рису в раціон сильно допомагає в запобіганні нестачі вітамінів групи В, магнію, фосфору, міді, цинку, селену та марганцю.
Ці вітаміни й мікроелементи корисні при хворобах серцево-судинної системи, дерматитах, запаленні та порушення функції травної системи, порушення роботи нервової системи, цукровому діабеті й атеросклерозі.
Найбільше бурий рис популярний в системах здорового харчування і схуднення. Важливо і те, що у нього майже у два рази нижче глікемічний індекс в порівнянні з білим. З цієї причини борошно нешліфованого рису рекомендоване до застосування діабетикам і людям зі схильністю до високого вмісту цукру в крові. Бурий рис старіє набагато раніше інших видів. Тому його максимальний термін зберігання – рік.
Дикий рис.
Його ще називають цицанія, або зизанія, або водяний рис, або індіанський рис, або канадський рис.
Його стебла можуть виростати до 3 метрів у висоту, він більше схожий на болотну траву.
Вирощується дикий рис в набагато менших обсягах, ніж звичайний рис, тому має високу вартість. Однак склад у зерен рису і цицанії практично однаковий, різняться лише пропорції. Два основних продовольчих сорти дикого рису називаються «китайський» і «тайський», але вони майже ідентичні.
Корисні і цілющі властивості цього виду рису, рекомендації курортної медицини Карпат:
Зерна дикого рису містять мінеральні сполуки магнію, кальцію, натрію, фосфору, калію, заліза, міді, марганцю, селену і цинку, а також вітаміни В1, В2, В3, В4, В5, В6, А, С, Е, К. Але найбільшу цінність представляють амінокислоти. Вони покращують стан всіх систем внутрішніх органів, сприяють зміцненню імунітету, стабілізації обмінних процесів. У дикому рисі відсутні дві найважливіші амінокислоти: аспарагін та глутамін, тому вегетаріанцям краще готувати дикий рис разом з квасолею, сочевицею або нутом.
Дикий рис сприяє швидкому відновленню сил за рахунок білка, а також стабілізує нервову систему. Завдяки високому вмісту харчових волокон, він при систематичному вживанні допомагає нормалізувати роботу травної системи. Дикий чорний рис часто радять їсти людям з надмірною масою тіла і неправильним обміном речовин.
Калорійність сирого дикого рису - 330 ккал. В процесі варіння зерна наповнюються водою і розбухають. Калорійність знижується до 101 ккал на 100 г крупи, вміст вуглеводів стає 21,34 %, білків – до 4 %, жирів – 0,34 %. Змішування бурого і дикого рису дозволяє зробити корисний продукт доступнішим для покупця і збалансувати вітамінно-мінеральний комплекс.
Перш за все, від частого вживання дикого рису слід відмовитися тим, у кого бувають запори або проблеми з травленням. Або їсти його разом зі свіжими фруктами й овочами.
З-за того, що дикий рис не піддається сильній обробці, вуглеводи в його складі залишаються в «складному» вигляді. Тому засвоєння відбувається повільно, рівень цукру піднімається і знижується повільно, що дає прилив енергії й відчуття ситості на кілька годин. У косметології борошно дикого рису застосовується в складі ліфтингових масок.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту |
Ось один з карпатських косметичних рецептів. Рекомендації курортної медицини Карпат:
Необхідні:
1 куряче яйце і по 1 столовій ложці рисового борошна і сметани. Яйце відварити й перетерти в глибоку миску. Додати сметану. Якщо шкіра суха, потрібно вибирати продукт з великою жирністю. При жирній шкірі брати сметану з найменшою жирністю. Додати рисове борошно (зерна можна змолоти в кавомолці) і ретельно все перемішати. Повинна вийти маска з консистенцією густої сметани, інакше вона буде стікати зі шкіри. Ватним диском або пензликом нанести засіб щільним шаром на обличчя, шию і, при бажанні, область декольте. Зручно лягти з закинутою назад головою і лежати 20 хвилин, до застигання маски. Після цього суміш треба змити теплою водою.
Читайте також:
Фруктове літо. Поради курортної медицини Карпат
Складові здоров'я і довголіття. Поради курортної медицини Карпат
Зелений чай. Лікувальні та корисні властивості. Курортна програма дієтичного харчування
Вишня. Корисні і лікувальні властивості звичайних продуктів
Буряк червоний. Лікувальні та корисні властивості
Помідор. Корисні й лікувальні властивості звичайних овочів. Рецепт
Абрикос. Корисні й лікувальні властивості звичайних фруктів
Баклажан. Корисні і лікувальні властивості звичайних овочів
Карпатський біойогурт. Лікувальні властивості звичайних продуктів
Червоний рис.
Це напів шліфований рис, на зернах залишається невелика частина висівкової оболонки. Готується він швидше нешліфованого. Червоний рис найбільш поширений в Бутані, тому його ще називають бутанским. Його корисні і лікувальні властивості пояснюються наявністю частин висівкової оболонки, в якій присутні рослинні олії, жирні кислоти, антиоксиданти та інші важливі для здоров'я елементи, у ній також багато клітковини.
Корисні і цілющі властивості цього виду рису, рекомендації курортної медицини Карпат:
Склад червоного рису практично збігається зі складом бурого. Наявність великої кількості вітамінів групи В дозволяє стабілізувати роботу нервової системи, а також зміцнити нігті, волосся, шкіру й зуби.Магній необхідний для нормальної роботи нервової системи, запобіганню нервовим зривам, безсонню, втраті уваги й концентрації. Крім того, це один з елементів, необхідних для ефективної передачі імпульсів між мозком і м'язами. Разом з магнієм кальцій зміцнює опорно-руховий апарат, перешкоджає появі артриту, артрозу, хвороб суглобів.
Калій підтримує найважливішу функцію регулювання водно-сольового балансу і необхідний для нормальної роботи серця. Завдяки залізу і міді поліпшується харчування серцево-судинної системи, нормалізується рівень гемоглобіну.
У червоному рисі є й антиоксиданти. Регулярне вживання цього виду рису перешкоджає діяльності та знижує кількість вільних радикалів, однією з головних причин виникнення раку. Харчові волокна, розбухаючи після надходження в шлунок, по-перше, суттєво подовжують відчуття ситості, а по-друге, стимулюють перистальтику кишечника. Їх цілюща дія також полягає в абсорбуванні токсинів і виведенні неперетравленої їжі.
Завдяки збереженню цілісності зерна червоний рис має трохи більшу калорійність, ніж класичний білий. Залежно від конкретного сорту ця цифра може бути 340-370 ккал. Близько 70 % займають вуглеводи, близько 7-11 % - білки, а на жири припадає до 3%.
Сьогодні на світовому ринку є три основних види червоного рису: французький короткозернистий, тайський жасминовий та індійський «Рубін». Французький має багато крохмалю і злегка злипається після варіння, але особливого присмаку не має. Тайський жасминовий отримав свою назву за солодкий квітковий аромат і солодкуватий смак. Індійський "Рубін" не настільки ароматний, але також солодкий.
У США сьогодні вирощують так званий каліфорнійський рубін. По аромату і смаку він сильно схожий з індійським, але характеризується більш насиченим, майже бордовим кольором. В останні роки зростає популярність червоного рису як засобу для зниження рівня холестерину. Для цього випускається спеціальна біологічна добавка, іменована ферментованим або дріжджовим червоним рисом. Однак її небажано приймати без консультації у лікаря.
Червоний дріжджовий рис має протипоказання і побічні ефекти. Перш за все, його рекомендують уникати гіпертонікам, а також годуючим груддю і вагітним жінкам. Крім того, треба пам'ятати, що ефективне лікування та позбавлення від «поганого» холестерину можливо тільки при налагодженому правильному харчуванні, коли з дієти виключаються певні продукти. Без цього жодні ліки не подіють.
Протипоказання:
до вживання червоного рису аналогічні тим, які пред'являються до інших видів і сортів рису. В першу чергу, їм не слід захоплюватися людям, що страждають від частих запорів. Крім того, він досить калорійний, про що слід пам'ятати людям із зайвою вагою.