Сучасна фітотерапія. Карпатські ванни з лікарськими травами. Рекомендації курортної медицини Карпат
Сучасна фітотерапія – це лікування за допомогою лікарських рослин, засноване як на застосуванні препаратів з цілих рослин, так і їх частин-коренів, листя, квітів. Фітотерапія черпає свою мудрість з глибини століть, використовуючи знання європейської, арабської, тибетської, індійської, китайської традиційної медицини.
У вітчизняній фітотерапії найбільш часто застосовуються лікарські препарати, отримані шляхом приготування спиртових (настойки та екстракти) або водних (настої та відвари) витяжок. Рідше використовуються порошки, пігулки та інші форми.
Фітотерапія, як і гомеопатія, належать до тих напрямків в медицині, які «лікують не хворобу, а хворого», досягаючи високої індивідуалізації в руках досвідченого лікаря. Невипадково рецепти класичної китайської або тибетської фітотерапії створювалися на основі глибокого вивчення стану конкретного пацієнта. На відміну від сучасної медикаментозної терапії фітотерапія не використовує синтетичні субстанції, барвники, ароматизатори, штучні консерванти або продукти генної інженерії. При правильному застосуванні вона відновлює гармонію організму, дозволяючи йому самому впоратися з хворобою і не викликаючи побічних ефектів.
Звичайно, найпростіша фітотерапія починається з включення дикорослих або культивованих рослин, наприклад в харчування або водні процедури. До засобів домашньої фітотерапії можна віднести кропиву, ромашку, лободу, лісові ягоди та інші дикорослі рослини й плоди. Її основу може скласти вживання спецій, злаків і проростків насіння.
Більш серйозний терапевтичний вплив, спрямований на зцілення від конкретних захворювань має здійснюватися фахівцями, які добре уявляють собі особливості фітотерапевтичних засобів і мають відповідну освіту.
Карпатські ванни з лікарськими травами
Карпатські ванни з ромашки.
50-100 г сухих квітів ромашки кип'ятити в 1,5 - 2 л води під кришкою 5 хвилин, настоювати 2 години, укутавши в щось тепле. Цей відвар додати в ванну. Загальну ванну приймають з температурою + 37-39 ° C по 25 хвилин через день. Курс - 10-15 ванн. Курс місцевих ванн призначають в залежності від виду хвороби.
Ванни з ромашки використовують для миття волосся при лупі, при ревматизмі, подагрі, спастичних станах кишечника, мокнучій екземі, при гнійних виразках, захворюваннях жіночої статевої сфери, геморої. Ромашка корисна для клізм, для промивання очей, полоскання рота і зіву, примочок, припарок. Її можна вживати всередину в якості пиття при захворюваннях кишечника, застосовувати як заспокійливий при неврозах, антисептичний і болезаспокійливий засіб.
Ці ванни добре допомагають при укусах комарів та інших комах, вони є хорошим протизапальним засобом (прищі, вугри, рани, нариви), застосовуються при гострому радикуліті та суглобовому ревматизмі. Ромашкові ванни заспокоюють і усувають судоми, знімають підвищену нервозність і сприятливо впливають на жіночий організм в клімактеричному періоді (при неврозах).
Читайте також:
Довідник ароматів - запахи квітів, трав, рослин та їх вплив на організм людини
Кліматотерапія. Лікування природою, енергетикою Карпат
Карпатська вода - напій вічної молодості
Програма довголіття. Феномен довгожителя карпатських гір
Карпати лікують. Лікувальні властивості карпатських лісів
Відпочинок в Карпатах, вірний шлях до здоров'я та довголіття
Колекціонуйте яскраві враження - в Карпатах це можливо!
Дихайте Карпатами! Самим цілющим є повітря карпатських гір
Корисні властивості клімату карпатських гір
Карпатські ванни з хмелю.
Необхідно приготувати сухого хмелю і сухоцвіту болотного по 50 г, голки сосни 200 г і 5 ст.ложок листя глоду з розрахунку на сім літрів води. Трав'яний збір слід ретельно перемішати й запарити окропом, поварити трохи та дати пів години настоятися. Потім відвар необхідно процідити перед використанням. Слід проводити контроль температури води у ванній, щоб вона була + 37-39 ° C.
Екстракти з шишок хмелю нерідко використовують як антисептик: близько 40 представників патогенної мікрофлори чутливі до смол хмелю. У народній медицині Карпат хміль широко використовують для лікування більше сотні захворювань, а офіційно він дозволений для лікування більш як 50 хвороб: органів дихання, серцево-судинної системи, органів травлення, печінки, нирок, ендокринних, інфекційних, нервово-психічних, шкірних та інших захворювань.
Карпатські ванни з липового цвіту.
На 0,4 літра води знадобиться 3 ст. ложки липового цвіту, по 2 ст. л. м'яти й полину. Траву необхідно перемішати та запарити, потім залишити на 15 хвилин, щоб відвар настоявся. Далі після проціджування можна виливати в наповнену ванну з температурою води + 37-39 ° C. Цей лікувальний збір надає позитивний вплив на нервову систему людини, а також допомагає боротися із зайвими кілограмами завдяки потогінним властивостям.
Карпатські ванни з каштана.
1,5 кг меленого кінського каштана залити 5 л води, кип'ятити 30 хвилин, процідити й вилити у ванну з температурою води +39 °С. Приймають процедуру по 20 хвилин через день. Курс - 10-15 ванн. Ванни з каштана призначають при шкірних захворюваннях, при трофічних виразках що не загоюються, м'язових і суглобових болях, захворюваннях периферичної нервової системи, а також порушеннях периферичного кровообігу.
Карпатські ванни з календули.
500 г квіток календули залити 5 л холодної води та кип'ятити в добре закритому емальованому посуді 10 хвилин. Відвар процідити й влити в ванну з температурою води +37-39 °с. Приймати процедуру близько 20 хвилин. Курс - 10-15 ванн. Ванни з календули застосовують при потрісканій шкірі, варикозному розширенні вен, запальних захворюваннях слизових оболонок шкіри, ерозії шийки матки, парапроктиті, геморої, фурункульозі, опіках і відмороженнях, ранах, виразках, бородавках, мозолях (у вигляді ножних або ручних ванн).
Карпатські ванни з хвої.
Хвойні ванни пропонують у більшості санаторіїв Карпат. Але з тим же успіхом їх легко проводити й в домашніх умовах. Для приготування ванни використовують як свіжу хвою, так і готові аптечні препарати. Щоб приготувати настій хвої, потрібно взяти 500 г сухих гілочок, залити їх 5 л холодної води та довести до кипіння. Після цього хвою витримують на маленькому вогні 10 хвилин і проціджують отриманий настій. Хвойний екстракт додається в теплу воду (36-37 ° C). Приймати ванну потрібно не більше 20 хвилин дорослим і 10 хвилин – дітям. При цьому область серця має знаходитися над водою. Після ванни краще пів години провести в ліжку або просто відпочити. Ванну не можна приймати на повний шлунок – після прийому їжі повинно пройти не менше години. Ванни приймають через день курсом з 10-15 процедур, який можна повторити через пів року.
Чим корисні хвойні ванни:
заспокоюють нервову систему, покращують сон, допомагають впоратися зі стресами, зміцнюють імунітет і покращують опірність інфекціям, надають бактерицидну і протизапальну дію при простудних захворюваннях, знімають біль і неприємні відчуття при суглобових патологіях, нормалізують баланс електролітів і прискорюють розщеплення жирових клітин, тому показані при надмірній масі тіла.
УВАГА!
БЕЗКОНТРОЛЬНЕ ЗАСТОСУВАННЯ БУДЬ-ЯКИХ ЛІКІВ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЗДОРОВ'Я!
Не зловживайте будь-якими засобами лікування, у тому числі засобами й рецептами народної медицини.
Попри простоту і натуральне походження компонентів рецептури народної медицини, вони теж небезпечні у разі безконтрольного вживання, застосування!
Завжди пам'ятайте про необхідність консультацій з профільним лікарем, перед початком і в процесі процедури лікування!