Ми господарі наших Карпат, а вони - ареал нашого здоров'я й довголіття.

Основними факторами позитивного впливу природи Карпат на організм людини є чисті - повітря, вода, природа, натуральні продукти харчування, гори Карпат ваблять людину своєю красою і величчю. Древні, як сама вічність, прекрасні, загадкові, зачаровують розум і серце, вони не залишають байдужою жодну людину. Захоплюючі дух види гірських карпатських вершин, покритих снігом, схили поросли лісом, високогірні луки тягнуть повернутися усіх, хто хоч одного разу провів відпочинок в горах Карпат. Гори Карпат манять людину не тільки своєю красою і величчю, але й потужною енергетикою, стійким поліпшенням самопочуття, помітним підвищенням працездатності, приливом сил та енергії.
Давно вже помічено, що люди в горах живуть довше, ніж на рівнині. Багато з них, доживаючи до глибокої старості, зберігають бадьорість духу і ясність розуму. Вони менше хворіють і швидше одужують після хвороб. Жінки гір набагато довше зберігають здатність до народження дітей, ніж жінки рівнин.


Читайте також:

Скандинавська ходьба в Карпатах

Біоенергетична гімнастика в Карпатах. Поради курортної медицини

Енергія води. Медитативна практика карпатських мольфарів

Корисні властивості клімату карпатських гір

Медитація та рекреація (відновлення) у Карпатах. Прості вправи

Місця Сили Карпат. Карпатська енергетика

Хвойне повітря Карпат. Лікувальні та корисні властивості

Дихайте Карпатами! Самим цілющим є повітря гір

Мольфари Карпат про живу та мертву їжу

Мольфари Карпат про світ запахів. Довідник ароматів


Як відомо, на стан здоров'я людини впливають чотири групи факторів. На першому місці-спосіб життя (близько 50 %), куди входять, наприклад, такі згубні звички, як куріння, зловживання алкоголем, нераціональне харчування, малорухливий спосіб життя. На роль системи охорони здоров'я в конкретній державі – ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я) відводить всього 10% впливу на здоров'я. Приблизно по 20% ділять між собою спадкові особливості й фактори навколишнього середовища. Проте останнім часом все більшого значення набуває саме стан екології великих міст.
Такі поняття, як "звичай", "обряд", "традиція " часом викликають у багатьох людей асоціації з могутньою силою минулого, яка прагне підпорядкувати собі, придушити все нове і сучасне, все, що оточує нас сьогодні. Насправді, подібна точка зору, якщо і має право на життя, не може претендувати на свою винятковість, адже звичаї й традиції - це найважливіші елементи культури будь-якого народу. Вони одночасно і схожі одне з одним, і досить істотно, часом кардинально різняться. Традиції, на відміну від звичаїв звернені до духовного світу людини, саме через них формуються її моральні якості.
Звичаї, у свою чергу, регламентують поведінку й вчинки в конкретних ситуаціях. А ось обряди не мають, мабуть, практичної спрямованості - це символічне вираження прийнятих в тому чи іншому куточку землі соціальних взаємин. Але всі разом вони зберігають й відтворюють духовний вигляд того чи іншого народу, його унікальні особливості.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Часом здається, що всюди у Карпатах прокладені туристичні маршрути й у будь-якій глушині можна зустріти людину з фотоапаратом.

За великим рахунком це майже так. Однак існують ще важкодоступні й маловивчені куточки Карпат, де мандрівники бувають дуже рідко. Залишилися-таки в Карпатах місця, діставшись до яких, можна опинитися у повній самоті, місця, від яких так і віє, якщо так можна висловитися, первісністю, «яку варто побачити й померти». Вони можуть бути казково красивими, загадково таємничими, фантастично незвичайними...


Попри стрімкий розвиток цивілізації у Карпатах, «жива глухомань» ще не втратила свою одвічну красу,

хоча вона вже давно і серйозно потерпає від життєдіяльності людини. У карпатській флорі й фауні – вже ціла когорта зниклих і зникаючих видів, чиї представники або повністю покинули цей світ, або знаходяться на межі вимирання - причому виключно з вини людей. Людина, не замислюючись про наслідки, знищує все нові й нові незаймані куточки природи Карпат, щоб звести на їх місці міста й дороги. При цьому з рідних місць проживання уходять й тварини які населяли їх. А таких куточків, де вони могли б знайти собі притулок і вести стерпне існування, з кожним роком залишається у Карпатах все менше й менше. Приблизно те ж саме можна сказати й про наші традиції. Час невблаганно летить вперед, а разом з ним змінюємося і ми, часом забуваючи ту мудрість буття, яку заповіли нам наші предки.