Стрес за графіком або як не дати стресу заволодіти нашою свідомістю, заповнити все наше життя. Рекомендації курортної медицини Карпат. Якщо відчуваєте, що останнім часом стали більше хвилюватися, а постійний стрес заважає жити, то впоратися з цим допоможе спеціальна психологічна техніка «час занепокоєння»


Що таке час занепокоєння?

"Час занепокоєння" - спеціальний психологічний метод щодо зниження регулярного стресу. Він передбачає планування конкретного проміжку часу в перебігу дня, коли потрібно буде сісти й попереживати з життєвих проблем та інших труднощів. Психолог з американського Ієшива - університету Сабріна Романофф пояснює: «техніка може виглядати контрпродуктивною, проте насправді вона допомагає знизити обсяги стресу через непідконтрольні людині події».


Переваги часу занепокоєння

"Час занепокоєння" здатний радикально знизити кількість, обсяг стресу і тривожності від повсякденних подій. Цей ефект досягається через їх перенаправлення на конкретні кілька десятків хвилин на день. Сабріна Романофф підкреслює: «головна перевага техніки в тому, що вона звільняє від хвилювання безліч часу та енергії, які можна направити на більш важливі частини життя». Крім того, метод дозволяє позбутися цілого ряду ментальних і фізичних наслідків стресу. Вони включають в себе: головний біль; депресію; діабет; ожиріння; підвищений тиск і пульс; проблеми зі шкірою; серцево-судинні проблеми; тривожність.



Читайте також:

Як позбутися депресії та стресу

Медитація та рекреація (відновлення) у Карпатах. Прості вправи

Хвойне повітря Карпат. Лікувальні та корисні властивості

Дихайте Карпатами! Самим цілющим є повітря гір

Кліматотерапія. Лікування природою, енергетикою Карпат

Ароматерапія в Карпатах. Цілющі властивості запахів рослин

Біоенергетична гімнастика в Карпатах. Поради курортної медицини

Мольфари Карпат про таємниці співаючих тібетських чаш



Як планувати час занепокоєння?

Головний аспект техніки-планування часу, коли потрібно буде переживати. Сабріна Романофф рекомендує наступні дії і методики:
виберіть конкретний проміжок часу. Підрахуйте дослідним шляхом, скільки хвилин вам потрібно для стресу. Найкраще закласти від 10 до 20 хвилин на день. Контролювати час можна за допомогою таймера.
Найкраще хвилюватися ввечері. В проміжок після робочого дня, наприклад, з 20 до 21 годин, найкраще підходить для занепокоєння. Якщо вибрати більш ранній час, це може вплинути на працездатність, якщо вибрати час пізніше - вплине на сон і вечірнє розслаблення.
Виберіть некомфортне місце. Турбуватися найкраще там, де вам не дуже комфортно. Наприклад, на сходах, на лавці в парку або на старому незручному стільці. Внаслідок цього вам не захочеться перевищувати встановлений час. Крім того, не варто вибирати ліжко, диван або ванну - інакше потім в них буде психологічно складніше розслаблятися і відпочивати.
Записуйте, запам'ятовуйте занепокоєння. Коли протягом дня ви відчуваєте наближення стресу, постарайтеся визначити причину і записати, запам'ятати його. У вас буде час попереживати про нього ввечері.
Вирішуйте свої проблеми, крім занепокоєння думайте про те, що можна зробити для нейтралізації причини стресу. Якщо ж ви не можете змінити ситуацію, працюйте над її сприйняттям.


Придумайте дію після чергового сеансу техніки.

Вихід з часу занепокоєння буває важким, тому його потрібно підтримати особливо приємною активністю. Заплануйте після стресу що-небудь улюблене і хороше: наприклад вашу улюблену фізичну активність, добре для цього підходить прогулянка на свіжому повітрі, можна подивитися улюблений серіал, зателефонувати близьким людям, почитати, послухати музику, приготувати смачне, улюблене блюдо тощо.