Відпочинок в Карпатах відновлює баланс нервової системи.
Багато хто думає, що основною причиною всіх хвороб є стрес. Дійсно, стрес може збільшити ймовірність багатьох захворювань, але це всього лише один з безлічі «факторів ризику». Інфаркт, наприклад, може наступити навіть у дуже спокійної людини. А можна прожити життя в стані дуже сильного стресу, не страждаючи при цьому жодним з серцевих захворювань.
Коли складається напружена обстановка, наш організм реагує на неї природним чином, викидаючи в кров адреналін, речовину, яка змушує серце скорочуватися частіше і сильніше, готуючи нас до сутички або порятунку життя втечею. Коли наші предки жили в печерах, це був прекрасний механізм, адже їм доводилося мати справу з вовками й ведмедями, але тепер така реакція менше відповідає умовам нашого життя.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
Стресові ситуації звісно шкідливі, проте не самі по собі. Важливо те, як ви на них реагуєте. І треба сказати, що ситуації, які в одних людей викликають гнітючу скутість і тривогу, буквально цілюще діють на інших. Стрес може збільшити ризик серцевих захворювань, наприклад, якщо ви:
• через брак часу живете в поспіху;
• засмучуєтеся по дурницях;
• не вмієте відволіктися від турбот і розслабитися;
• через почуття суперництва пред'являєте до себе занадто високі вимоги.
Стрес може підвищувати артеріальний тиск, викликати головні болі, безсоння, розлад шлунку, збільшувати вміст холестерину в крові, провокувати переїдання, куріння і взагалі зробити життя менш приємним ніж воно є.
Готового рецепту для подолання стресу немає, але є способи які дозволяють іноді пристосуватися до нього, а іноді уникнути його або послабити. 


Читайте також:

Місця Сили Карпат. Карпатська енергетика

Хвойне повітря Карпат. Лікувальні та корисні властивості

Дихайте Карпатами! Самим цілющим є повітря гір

Мольфари Карпат про світ запахів. Довідник ароматів

Кліматотерапія. Лікування природою, енергетикою Карпат

Ароматерапія в Карпатах. Цілющі властивості запахів рослин

Біоенергетична гімнастика в Карпатах. Поради курортної медицини

Релакс в Карпатах. Вправи для релаксації й зняття напруження

Медитація та рекреація (відновлення) у Карпатах. Прості вправи

Мольфари Карпат про таємниці співаючих тібетських чаш


Ось кілька корисних порад курортної медицини Карпат.


• Не поспішайте діяти, коли ви відчуваєте стрес, візьміть “тайм-аут” на кілька хвилин. Коротка прогулянка або кілька хвилини наодинці з собою можуть дуже допомогти.
• У стресовій ситуації прислухайтеся до себе і постарайтеся змінити хід ваших думок.
• У вільний час тренуйтеся в релаксації-вчіться розслаблятися. Сядьте або ляжте, дайте м'язам розслабитися, подумки зосередьтеся на якомусь заспокійливому образі (наприклад уявіть собі хвилі які м'яко набігають на берег, блакитну гладь карпатського озера, тихий шелест листя на вітрі). Потренувавшись тиждень-другий, ви виявите, що можете розслаблятися миттєво. Як показали недавні дослідження, глибоке розслаблення може і буде сприяти зниженню артеріального тиску. Якщо ви по своєму психічному складу відноситеся до людей які вічно не встигають і страждають від цього, візьміть собі за правило в ранкові години відводити певний час для складання письмового плану, на день. Нехай не все буде виходити так, як заплановано. Але для найбільш важливих справ часу все-таки буде достатньо.
• Регулярно займайтеся фізичними вправами. Їх заспокійлива дія відчувається відразу і зберігається потім протягом тривалого часу.
• Якщо ви п'єте багато кави, обмежте себе, скажімо, трьома чашками на день. Посилювати почуття нервової напруги можуть також і збуджуючі напої типу кока-коли, енергетиків.
• Не попадіться в пастку, поклавшись на заспокійливі засоби або алкоголь. Згодом вони створюють свій власний стрес, який може виявитися куди гірше початкового.