Цілюща сила гір. Відпочинок в Карпатах для здоров'я і довголіття.
Десятки тисяч людей щоліта роз'їжджаються в усі кінці нашої неосяжної Батьківщини й Європи. Одні їдуть до моря, інші-в гори, треті проводять свою відпустку в подорожах по річках і карпатських лісах. 
Але не тільки влітку відпочивають в Карпатах люди. Навесні, восени, взимку-в будь-який час року ми можемо побачити відпускників в різних місцях Карпат. І в більшості випадків відпустка — це не просто безцільне сидіння вдома, а та чи інша спроба відпочити на природі. Навіть якщо людина і не змінила географічної широти свого місцеперебування, все одно спілкування з природою сприяє оздоровленню та відпочинку організму.
Що ж відбувається? Адже ніби не приймалися ніякі ліки, та й фізично довелося попрацювати в туристському поході або на відпочинку в Карпатах чимало, а все одно відчуваєш себе бадьорим, здоровим, привітним. Виявляється, так подіяли на організм умови що його оточують. Сонячні промені, лісове або гірське повітря, річкові купання-все це сприяє загальному поліпшенню стану здоров'я.
Однак не треба думати, що такий вплив природних карпатських факторів на людський організм було відкрито недавно. Ще в стародавні часи люди вміло використовували природні фактори в оздоровчих цілях. Майже дві з половиною тисячі років тому Геродот описав піщані ванни, які застосовували в його час для лікування різних захворювань. Приблизно стільки ж років налічує лікування за допомогою глини й різних грязей. Так, наприклад, давньоримський письменник і вчений Пліній Старший в середині I століття нової ери описував місто, в якому лікуються землею, яка зцілює всякі рани.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
Цікаво, що відкриття лікувальних властивостей карпатської глини легенди приписують різним випадковостям. Так, одна з них оповідає про те, як двоє братів, люди молоді й здорові, вирішили звільнитися від свого молодшого брата, який з дитинства страждав багатьма хворобами. Темної ночі вони привели його на берег озера, але не наважилися вбити, а лише закопали в прибережний бруд по саму шию, вирішивши, що болото докінчить їх роботу. На ранок пастух, що проходив повз, почув стогони і врятував нещасного від неминучої загибелі. Після такої «процедури» молодший брат повністю вилікувався від своїх недуг.
Згідно з іншою легендою, відкриття лікувальних властивостей карпатської глини зобов'язане чумаку, який приїхав на Гуцульщину за сіллю. Ввечері він загруз зі своїм возом в непролазному болоті й всю ніч намагався витягнути його. Через кілька днів чумак звернув увагу, що у нього повністю пройшла хвороба ніг, від якої він страждав довгі роки. Здивований, він всюди почав розповідати про цілющі властивості карпатських грязей, що і призвело до їх широкої популярності.
Всі знають, що Сонце — джерело усього живого на землі. А ось що таке геліотерапія відомо, мабуть, не кожному. Цей термін складається з двох грецьких слів: "геліос" - сонце і "терапія" - лікування. Таким чином, геліотерапія— це лікування Сонцем. І хоча першим лікарем, який рекомендував застосування сонячних ванн з лікувальною метою, був Гіппократ (V-IV століття до н. е..), все ж про дію сонячних променів на організм людини було відомо значно раніше. Про це, зокрема, говорять написи на стародавніх храмах Єгипту.

Читайте також:

Кліматотерапія. Лікування природою, енергетикою Карпат

Карпатська вода - напій вічної молодості

Блакитна глина Карпат. Унікальні лікувальні властивості

Карпати лікують. Лікувальні властивості карпатських лісів

Цілюща карпатська глина та її склад

Колекціонуйте яскраві враження - в Карпатах це можливо!

Дихайте Карпатами! Самим цілющим є повітря карпатських гір

Корисні властивості клімату карпатських гір

Хвойне повітря Карпат. Лікувальні та корисні властивості

Карпатські лікувальні мінеральні ванни. Види, лікувальні властивості

Природно, що мистецтво користуватися дарами природи для лікування і профілактики різних хвороб в першу чергу розвивалося у найбільш високорозвинених країнах. Але протягом багатьох сторіч воно перебувало в руках жерців та інших служителів культу, і сама процедура була обставлена різними релігійними й містичними обрядами. Один з дослідників гарячих джерел Карпат розповідав, що, перш ніж він зміг відібрати проби води для хімічного аналізу, йому довелося протягом двох днів очищати джерело від різного ганчір'я і амулетів, які накидали в якості жертвоприношень туди стародавні туристи які лікувалися.
Зараз, звичайно, навряд чи кому з відпочиваючих приходить в голову приносити жертви духам різних джерел або грязей. Медицина знаходиться на такому рівні, що в більшості випадків може пояснити ті чи інші фізіологічні дії природних факторів на людський організм.
В наш вік - вік сучасної науки й техніки - на організм людини діє безліч факторів. Це вібрації й прискорення при польотах, під час їзди по залізниці, в автомашині; домішки різних речовин в атмосферному повітрі (особливо у великих промислових центрах); барометричний тиск; різного роду випромінювання тощо.
Звичайно, не слід думати, що кожен природний фактор діє на людину відокремлено. Вплив природних факторів визначається комплексним впливом на організм, а ступінь цього впливу пов'язано зі станом організму, його фізичним навантаженням.